Activision و Epic Games فروش بازی هایشان را در روسیه متوقف کردند

Activision و Epic Games فروش بازی هایشان را در روسیه متوقف کردند

Activision و Epic Games فروش بازی هایشان را در روسیه متوقف کردند

دانیل الگره، رئیس شرکت بازی سازی در نامه ای به طور عمومی به کارمندان اعلام کرد که Activision Blizzard فروش جدید بازی های خود را در روسیه به حالت تعلیق در می آورد.

 

این اقدام روس ها را از هرگونه معامله جدید با این شرکت منع می کند، که هم شامل فروش بازی های آن و هم خریدهای درون بازی می شود.

بیانیه مطبوعاتی مشخص نمی کند که آیا این ممنوعیت شامل بازی های دیجیتال و فیزیکی می شود یا خیر. با این حال، برخی از کمک‌های شرکت و کارکنانش به اوکراین را برجسته می‌کند و همچنین منابعی را به کارگران آسیب دیده از جنگ ارائه می‌کند. بحران اوکراین در زمان حساسی از تاریخ Activision Blizzard رخ می دهد – این شرکت پس از شکایت از آن به اتهام ترویج فرهنگ سمی در محل کار در سال گذشته همچنان با انتقادات روبرو می شود.

 

آلگره در این نامه می‌گوید:

«ما هر کاری که ممکن است برای کمک به کارمندان و خانواده‌هایشان انجام می‌دهیم که مستقیماً تحت تأثیر این فاجعه قرار گرفته‌اند. «اگر شما یا همکارتان نیاز به حمایت دارید، لطفاً در تماس با مدیر یا رهبران منابع انسانی محلی خود تردید نکنید.

وی افزود:

همچنین می‌خواهم به شما یادآوری کنم که برنامه کمک به کارمندان ما در دسترس کسانی است که در این زمان سخت به حمایت عاطفی نیاز دارند.”

اکتیویژن بلیزارد به لیست رو به رشدی از شرکت های بازی سازی می پیوندد که فعالیت خود را در روسیه متوقف کرده اند. مایکروسافت که برنامه‌های خود را برای خرید اکتیویژن بلیزارد در ژانویه اعلام کرد، فروش «جدید» محصولات و خدمات خود را در روسیه و بلاروس ممنوع کرد – بلوکی که نه تنها شامل بازی‌های ایکس‌باکس، بلکه محصولات مرتبط با ویندوز365، آفیس، مایکروسافت می‌شود و… میشود.

 

در همین حال، EA Games تیم های روسی را از بازی های FIFA و NHL خود حذف کرد و بعداً تمام فروش خود را به روسیه و بلاروس قطع کرد. توسعه دهنده Cyberpunk 2077 CD Projekt Red نیز اقدامات مشابهی را در جلوگیری از فروش فیزیکی و دیجیتالی به مشتریان در هر دو کشور انجام داده است. به ویژه اکتیویژن بلیزارد فروش به بلاروس، شریک اقتصادی روسیه را مسدود نکرده است. The Verge با اکتیویژن بلیزارد برای اظهار نظر تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

 

اندکی پس از اعلام اکتیویژن بلیزارد، اپیک گیمز اعلام کرد که تجارت با روسیه را در بازی‌های خود متوقف می‌کند و خاطرنشان می‌کند که دسترسی بازیکنان روسی به آنها را ممنوع نخواهد کرد. مشخص نیست که ممنوعیت تجارت توسط توسعه‌دهنده Fortnite در مورد ریزتراکنش‌ها، بازی‌ها یا هر دو اعمال می‌شود.

منبع : theverge