حساب کاربری

یا

کلیه سفارشات تاریخ 9 ام تا 15 ام خرداد ماه  از تاریخ 16 ام خرداد پردازش و ارسال خواهند شد.

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اینترنت اکسپلورر در ۲۶ سالگی درگذشت

اینترنت اکسپلورر در ۲۶ سالگی درگذشت

اینترنت اکسپلورر مرده است. مایکروسافت امروز پس از 27 سال IE را بازنشسته می کند.

مرورگر وب قدیمی به نفع مایکروسافت اج در حال غروب است و پشتیبانی از IE 11 امروز به طور رسمی لغو شده است. پس از اینکه مایکروسافت در ابتدا با انتشار ویندوز 10 در سال 2015 از برند Internet Explorer دور شد، این پایان عصر اینترنت است.

برای مصرف کنندگان، تغییرات زیادی وجود ندارد. استفاده از Internet Explorer در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است، به طوری که StatCounter نشان می دهد IE کمتر از نیم درصد از کل بازار مرورگرها را در اختیار دارد. مایکروسافت سال‌هاست که تلاش می‌کند مردم را از استفاده از Internet Explorer منع کند، و این شرکت قبلاً آن را “راه‌حل سازگاری” به جای مرورگری که مشاغل باید فعالانه از آن استفاده کنند، نامیده بود.

مایکروسافت در ماه‌های آینده دستور جدیدی را ارائه می‌کند که کسانی را که هنوز از Internet Explorer استفاده می‌کنند به مایکروسافت اج هدایت می‌کند.

در نهایت، Internet Explorer به عنوان بخشی از به روز رسانی آینده ویندوز برای همیشه غیرفعال می شود. می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره نحوه مدیریت حذف Internet Explorer در ویندوز توسط مایکروسافت در اینجا بخوانید.

در حالی که مایکروسافت به عنوان مرورگر پیش‌فرض ویندوز 11 به کرومیوم Edge خود منتقل شده است، موتور MSHTML که اینترنت اکسپلورر را تامین می‌کند هنوز بخشی از ویندوز 11 است. این موتور صرفاً برای حالت IE در Microsoft Edge وجود دارد و مایکروسافت می‌گوید از حالت IE پشتیبانی می‌کند. در Edge حداقل تا سال 2029.

کسب‌ و کارها عمدتاً به حالت IE’s Edge برای برنامه‌های وب و سایت‌هایی که آنقدر قدیمی هستند که هنوز به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند، رفته‌اند. مایکروسافت این حالت اینترنت اکسپلورر را برای Edge در سال 2019 ایجاد کرد و از کنترل‌های قدیمی‌تر ActiveX که بسیاری از سایت‌های قدیمی هنوز استفاده می‌کنند، پشتیبانی می‌کند. از نظر معنوی، اینترنت اکسپلورر از طریق این حالت ادامه خواهد داشت، اما دیگر کیک های Internet Explorer وجود نخواهد داشت.

منبع : theverge

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول