حساب کاربری

یا

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

گوشی های هوشمند به زودی تصاویر بهتری نسبت به دوربین های DSLR تولید خواهند کرد

گوشی های هوشمند به زودی تصاویر بهتری نسبت به دوربین های DSLR تولید خواهند کرد

وقتی نوبت به گرفتن یک رویداد مهم می رسد، با گرفتن عکس از آن یا ضبط آن بر روی ویدیو، آیا تمایل دارید از آرایه دوربین گوشی هوشمند خود استفاده کنید یا برای انجام این کارها به یک دوربین اختصاصی SLR روی می آورید؟

عکاسی با گوشی های هوشمند به حدی رسیده است که این روزها اکثر مصرف کنندگان مایلند برای ارائه عکس های خانوادگی برجسته به گوشی های خود اعتماد کنند.

یکی از مدیرانی که موقعیت خوبی دارد که آینده عکاسی با گوشی های هوشمند را به او نشان می دهد، رئیس و مدیر عامل شرکت Sony Semiconductor Solutions (SSS)، تروشی شیمیزو است. مدیر اجرایی تیمی را اداره می کند که تامین کننده پیشرو حسگرهای تصویر برای گوشی های هوشمند است و در نتیجه، شیمیزو نگاهی منحصر به فرد به اتفاقاتی که در صنعت می افتد دارد. طبق گزارشی در Nikkei Japan، شیمیزو می‌گوید که «تصاویر ثابت (از گوشی‌های هوشمند) تا چند سال آینده از کیفیت تصویر دوربین‌های رفلکس تک لنز (SLR) فراتر خواهند رفت».

یک دوربین SLR از ترکیبی از آینه ها و منشورها استفاده می کند تا تصویری که از منظره یاب مشاهده می شود همان تصویری باشد که توسط عکاس گرفته می شود. دوربین‌های DSLR، دوربین‌های دیجیتال تک لنز رفلکس هستند که به جای فیلم، از سنسورهای تصویر استفاده می‌کنند. شیمیزو سونی در طی یک کنفرانس صنعتی اظهار نظر کرد و اسلایدی از آن رویداد نشان می‌دهد که سونی انتظار دارد که کیفیت تصاویر دوربین گوشی‌های هوشمند در سال تقویمی 2024 از کیفیت تصاویر دوربین‌های لنز قابل تعویض (ILC) فراتر رود.

این همان چیزی است که بگوییم تصاویر دوربین‌های گوشی‌های هوشمند تا دو سال آینده از تصاویر دوربین‌های DSLR و بدون آینه پیشی می‌گیرند. یکی از دلایل بهبود، افزایش اندازه سنسورهای تصویر به بیش از یک اینچ در اندازه است که به آنها امکان می دهد داده های بیشتری را ضبط کنند. سونی همچنین ساختار جدیدی ایجاد کرده است که هر پیکسل را با دو برابر نور اشباع می کند تا بیشتر ایجاد کند. محدوده دینامیکی و در عین حال کاهش نویز در تصاویر گرفته شده در نور کم.

دوربین‌های گوشی‌های هوشمند در جمع‌آوری نور بیشتر بسیار ماهر هستند و با قابلیت‌های پردازشی که توسط هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هدایت می‌شوند، هیچ چیز غیرممکن نیست. آیا تا به حال فکر می کردید که همین چند سال پیش دوربین تلفن هوشمند شما می تواند تصاویر ثابت بهتری نسبت به دوربین گرانقیمت SLR که گرد و غبار را در کمد راهرو جمع می کند تولید کند؟

منبع : phonearena

موفق و پیروز باشید.

نوشته شده در تیم تحریریه چیاکالا

ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول