محصول جدید سونی به نام پلی استیشن پلاس بزودی منتشر خواهد شد

محصول جدید سونی به نام پلی استیشن پلاس بزودی منتشر خواهد شد

محصول جدید سونی به نام پلی استیشن پلاس بزودی منتشر خواهد شد

سونی به تازگی رده های اشتراک پلی استیشن پلاس جدید خود را اعلام کرده است که اواخر امسال در دسترس خواهند بود و با سطوح جدید «Extra» و «Premium»، به کاتالوگ های پشتیبان بسیاری از بازی های پلی استیشن دسترسی خواهید داشت.

 

با این حال، اگر می‌خواهید بازی‌های کلاسیک PS3، PS2 ، PS1  و PSP را بازی کنید، باید برای  «Premium»، گران‌ترین گزینه، هزینه بپردازید، به این معنی که سونی به Nintendo می‌پیوندد تا برخی از بازی‌های قدیمی‌تر خود را پشت سر بگذارد.

 

استفاده از اشتراک برای دسترسی به بازی های کلاسیک برای سونی چیز جدیدی نیست. برای سال‌ها، این شرکت دسترسی به بازی‌های PS4، PS3 و PS2 را به عنوان بخشی از PlayStation Now، که یک سرویس اشتراک کاملاً مجزا از PlayStation Plus است، ارائه کرده است.

 

اما سونی به جای استفاده از Shakeup Plus برای آوردن بازی‌های بیشتر به سطح استاندارد، در عوض تصمیم گرفته است از بازی‌های کلاسیک به‌عنوان یک هویج استفاده کند تا بازیکنان را به اشتراک Premium تشویق کند که هزینه آن 17.99 دلار در ماه، 49.99 دلار برای سه ماه، یا 119.99 دلار برای هر است. سال این هزینه سالانه اساساً همان چیزی است که برای اشتراک یک سال Plus و Now می‌پرداختید – اگرچه اگر مشترک Now هستید، سونی می‌گوید که به Plus Premium جدید منتقل خواهید شد.

 

نینتندو با سرویس Nintendo Switch Online خود، استراتژی قیمت گذاری سطحی مشابهی دارد. این اشتراک در سپتامبر 2018 با دسترسی به تعداد انگشت شماری از بازی‌های NES راه‌اندازی شد، و تقریباً یک سال بعد، نینتندو بازی‌های SNES را اضافه کرد – و همه با قیمت‌های نسبتاً پایین 3.99 دلار در ماه، 7.99 دلار برای سه ماه، یا 19.99 دلار برای یک سال در دسترس بودند. . اما اگر می‌خواهید بازی‌های منتخب نینتندو از N64 یا سگا جنسیس را روی سوییچ خود بازی کنید، باید 49.99 دلار بپردازید، هزینه‌ای که بیش از دوبرابر عضویت استاندارد سالانه فردی است، برای یک سال کامل از بسته الحاقی.

 

از سوی دیگر، مایکروسافت با کتابخانه Game Pass خود رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است. با Xbox Game Pass، می‌توانید همان عناوین مایکروسافت را روی Xbox خود بازی کنید، چه برای پایین‌ترین سطح 9.99 دلار در ماه Game Pass یا 14.99 دلار گران‌تر در ماه Xbox Game Pass Ultimate پرداخت کنید.

 

مایکروسافت همچنین سرمایه‌گذاری زیادی برای سازگاری با نسخه قبلی انجام داده است، به این معنی که شما همچنان می‌توانید به بسیاری از بازی‌های قدیمی Xbox در Xbox Series X/S بدون نیاز به اشتراک دسترسی داشته باشید و بازی کنید.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه