برنامه HDR Game Calibration در ویندوز 11

برنامه HDR Game Calibration در ویندوز 11

برنامه HDR Game Calibration در ویندوز 11

لیست بزرگ ویژگی های آینده مایکروسافت برای ویندوز 11 شامل برخی بهینه سازی ها و بهبودهای مهم در پشت صحنه بازی های رایانه شخصی است.

 این غول نرم‌افزاری قصد دارد برنامه Xbox HDR Game Calibration خود را به ویندوز 11 بیاورد و بازی‌های قدیمی‌تر را با تاخیر ورودی کمتر، HDR خودکار و نرخ تجدید متغیر (VRR) در صورتی که به‌جای تمام‌صفحه به‌صورت پنجره‌ای اجرا می‌شوند، اجرا کند.

برنامه آتی Windows HDR Calibration به گیمرهای رایانه شخصی اجازه می دهد تا دقت رنگ و ثبات صفحه نمایش HDR را درست مانند Xbox بهبود بخشند. این شامل سه الگوی آزمایشی برای کالیبراسیون کارآمد HDR خواهد بود و آزمایش‌کنندگان ویندوز 11 می‌توانند به زودی قبل از انتشار عمومی به برنامه دسترسی پیدا کنند.

ویندوز 11 با ویژگی Auto HDR از کنسول های Xbox Series X / S عرضه می شود و مایکروسافت اکنون در حال انجام برخی بهینه سازی ها برای بازی های پنجره ای است که به آنها اجازه می دهد از Auto HDR و VRR پشتیبانی کنند. به گفته مایکروسافت، بهینه‌سازی‌ها همچنین می‌توانند «تأخیر قابل توجهی» را برای بازی‌های قدیمی‌تر که در حالت پنجره اجرا می‌شوند، بهبود بخشد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه