اپل مشکلات Face ID را در آیفون به زودی برطرف خواهد کرد

اپل مشکلات Face ID را در آیفون به زودی برطرف خواهد کرد

اپل مشکلات Face ID را در آیفون به زودی برطرف خواهد کرد

MacRumors گزارش می دهد که تکنسین های مجاز خدمات اپل ممکن است بتوانند تعمیرات Face ID را در آیفون XS و تلفن های جدیدتر بدون نیاز به تعویض کل دستگاه انجام دهند.

 

این غول فناوری ممکن است به زودی به فروشگاه های اپل و ارائه دهندگان خدمات مجاز اپل اجازه دسترسی به بخش جدید سرویس دوربین TrueDepth را بدهد که شامل ماژول های Face ID و دوربین جلو است. در نتیجه، فروشگاه‌ها و ارائه‌دهندگان مجاز به جای تعویض دستگاه، زمانی که گوشی از مشکلات Face ID رنج می‌برد، تعمیرات همان واحد را انجام می‌دهند.

 

همانطور که اپل در یادداشت داخلی ارائه شده به MacRumors توضیح داد، این حرکت با کاهش تعداد تعمیرات کل واحد، ردپای کربن محصولاتش را کاهش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، به این معناست که دارندگان مدل‌های آیفون XS و مدل‌های جدیدتر نیازی به راه‌اندازی آیفون جدید نخواهند داشت و احتمالاً فقط به دلیل مشکل Face ID، اطلاعات خود را از دست می‌دهند.

هنوز مشخص نیست که این فرآیند تعمیر جدید چه زمانی اجرا می شود. این شرکت فقط به تکنسین ها گفته است که در آینده آموزش و مستندات دریافت خواهند کرد.

این خبر چند ماه پس از آن منتشر می‌شود که اپل برنامه جدید «تعمیر خودکار» را اعلام کرد، حرکت دیگری که می‌تواند تعمیرات را آسان‌تر کند. از طریق این ابتکار، اپل به مشتریان خود آموزش می دهد که چگونه دستگاه های خود را در خانه تعمیر کنند و در عین حال قطعات و ابزار را به آنها بفروشند. مشتریان همچنین زمانی که قطعات مستعمل خود را پس از تعمیر دستگاه خود بازگردانند، اعتبار بازیافت دریافت خواهند کرد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه