ExoMars سناریوهای فرود را در ماه سپتامبر آزمایش می کند

ExoMars سناریوهای فرود را در ماه سپتامبر آزمایش می کند

ExoMars – پروژه مشترک آژانس فضایی اروپا (ESA) و Roscosmos روسیه – پس از تمرین نحوه راندن از سکوی فرود Kazachok خود در سطح مریخ، یک قدم به فرود بر روی سیاره سرخ نزدیکتر شده است. این شبیه‌سازی شامل مریخ‌نورد Rosalind Franklin ساخت بریتانیا بود که یک حرکت طراحی شده با دقت در خاک مریخ انجام داد، این ماموریت اکنون هدف خود را برای پرتاب تا سپتامبر سال جاری تعیین کرده است.

ESA در یک ویدیو گفته است که خروج از Kazachok یک حرکت طراحی شده با دقت است که مهندسان در حال تمرین روی زمین هستند. این آزمایش ها در یک شبیه ساز زمین مریخ واقع در تورین ایتالیا انجام شد.

در حالی که رانندگی در طول این تمرینات حدود 15 دقیقه طول می کشد، کل روند چند روز مریخی طول می کشد. ESA گفت، پس از فرود، مریخ نورد به مدت یک هفته مشغول باز کردن چرخ‌های خود و استقرار دکل خواهد بود. از بسیاری جهات، مریخ شبیه زمین است، از جمله چرخه روزانه. یک روز مریخی 24 ساعت و 37 دقیقه و 22.663 ثانیه است.

مهندسان در حال استفاده از ماشینی هستند که یکی از دوقلوی مریخ نورد روزالیند فرانکلین است تا سناریوهای مختلف را آزمایش کنند و تصمیماتی بگیرند که مریخ نورد را در محیط چالش برانگیز مریخ ایمن نگه دارد. دستگاه آزمایش آمالیا نام دارد و نام خود را از اخترفیزیکدان مشهور آمالیا ارکولی فینزی (Amalia Ercoli Finzi) گرفته است که تجربه گسترده ای در دینامیک فضا دارد.

منبع : gadgets

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه