گوگل به طور تصادفی تبلیغی را برای کلاهبرداری کارت هدیه Target تایید کرد

گوگل به طور تصادفی تبلیغی را برای کلاهبرداری کارت هدیه Target تایید کرد

جستجوی Google به طور برجسته تبلیغی را برای بررسی کننده موجودی کارت هدیه ساختگی نمایش می دهد.

بسیاری از ما موجودی کارت هدیه خود را به صورت آنلاین بررسی می که نظارت آشکار Google را بدتر می کند. به نظر می‌رسد که گوگل به‌طور ناخواسته تبلیغ برجسته‌ای را برای بررسی‌کننده موجودی کارت هدیه جعلی Target تأیید کرده است که قصد دارد وجوه شما را بدزدد.

یکی از کاربران ردیت در هنگام جستجوی گوگل برای «موجودی کارت هدیه هدف» در تلفن همراه متوجه این لغزش شد و متوجه شد که اولین نتیجه یک تبلیغ با عنوان «بررسی موجودی کارت هدیه – هدف» است. فقط، سایت Target نیست – در واقع سایتی به نام “bristolhirevan” است. وی می‌گوید که اگهی به شما امکان می‌دهد موجودی کارت هدیه خود را «فوراً» بررسی کنید، و همچنین «همه اندازه‌های ون متناسب با نیازهای شما» را ارائه می‌دهد – چگونه می‌توانید بیشتر از این حق داشته باشید؟ من و همکارم شان هالیستر هنگام جستجوی عبارت دقیق همان تبلیغ ساختگی را پیدا کردیم.

بسیار خوب، در حالی که نام سایت اصلا قانع کننده به نظر نمی رسد، رابط کاربری آن مطمئناً واقعی به نظر می رسد، اگرچه سایت Target واقعی از شما می خواهد که برای بررسی موجودی کارت هدیه خود وارد شوید، در حالی که این سایت جعلی اینطور نیست.

به نظر می رسد کلاهبرداری با کارت هدیه در حال افزایش است. سال گذشته، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) گزارش داد که قربانیان کلاهبرداری با کارت هدیه در مجموع 148 میلیون دلار در 9 ماه اول سال 2021 از دست داده اند – بیشتر از تمام سال 2020. ظاهراً کارت های هدیه هدف، کارت های انتخابی کلاهبرداران هستند، به عنوان FTC. داده‌ها نشان می‌دهد که سال گذشته از کارت‌های هدیه Target به ارزش 35 میلیون دلار کلاهبرداری شده است که بیش از دو برابر هر برند کارت هدیه دیگری است.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه