گوگل و یوتیوب برنامه ها و وب سایت های روسیه را مسدود کردند

گوگل و یوتیوب برنامه ها و وب سایت های روسیه را مسدود کردند

گوگل و یوتیوب برنامه ها و وب سایت های روسیه را مسدود کردند

گوگل روز شنبه رسانه دولتی روسیه RT و دیگر کانال ها را از دریافت پول برای تبلیغات در وب سایت ها، برنامه ها و ویدیوهای یوتیوب خود منع کرد، مشابه اقدامی که فیس بوک پس از حمله به اوکراین انجام داد.

واحد YouTube گوگل با استناد به “شرایط فوق العاده” گفت که “توانایی تعدادی از کانال ها برای کسب درآمد در یوتیوب را متوقف می کند.” اینها شامل چندین کانال روسی وابسته به تحریم های اخیر، مانند کانال های اتحادیه اروپا می شود.

اضافه کردن تبلیغات تا حد زیادی توسط YouTube کنترل می شود.

گوگل بعداً اضافه کرد که رسانه‌های دولتی روسیه را از استفاده از فناوری تبلیغات خود برای کسب درآمد در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های خود منع می‌کند.

مایکل آسیمن، سخنگوی رسانه‌های روسی گفت:

علاوه بر این، رسانه‌های روسی قادر به خرید تبلیغات از طریق ابزار گوگل یا قرار دادن تبلیغات در سرویس‌های گوگل مانند جستجو و جی‌میل نیستند.

وی افزود:

“ما به طور فعال تحولات جدید را زیر نظر داریم و در صورت لزوم گام های بیشتری برخواهیم داشت.”

روز چهارشنبه، اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه افرادی مانند مارگاریتا سیمونیان، که او را سردبیر RT و «شخصیت مرکزی» تبلیغات روسیه خواند، رونمایی کرد.

فرشاد شادلو، سخنگوی یوتیوب، گفت که ویدئوهای رسانه‌های آسیب‌دیده نیز کمتر منتشر می‌شوند. وی افزود که شبکه RT و چندین کانال دیگر پس از درخواست دولت اوکراین دیگر در اوکراین قابل دسترسی نخواهند بود.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه