افزایش شکایت ها از Activision به دلیل ترویج فساد و تبعیض

()

افزایش شکایت ها از Activision به دلیل ترویج فساد و تبعیض

افزایش شکایت ها از Activision به دلیل ترویج فساد و تبعیض

بر اساس اسناد دادگاه و گزارش های رسانه ها، تحقیقات درباره غول بازی های ویدیویی ایالات متحده اکتیویژن بلیزارد به دلیل اتهامات تبعیض آمیز و آزار و اذیت در حال گسترش است.

 

دپارتمان مشاغل و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DFEH) تابستان گذشته شکایتی علیه Activision به راه انداخت و مدعی شد که این شرکت فرهنگ آزار جنسی، محیط کاری سمی و نابرابری را تایید می کند.

اسناد دادگاه که روز پنجشنبه توسط خبرگزاری فرانسه مشاهده شد نشان می دهد که DFEH در اواخر ژانویه از آن خواسته است تا به هرگونه شکایت یا تحقیق در مورد ۱۹ کارمند اکتیویژن، از جمله مدیرعامل بابی کوتیک (Bobby Kotick)، دسترسی داشته باشد.

 

آژانس حقوق مدنی کالیفرنیا در ماه جولای از این شرکت شکایت کرد. کارکنان در مورد آزار و اذیت و تبعیض صحبت کردند و با امضای طوماری، شرکت را به دلیل واکنش دفاعی خود نسبت به این اعتراضات، مورد انتقاد قرار دادند و راهپیمایی کردند. یکی از سهامداران، شکایت کرده است و می گوید “Activision” سرمایه گذاران را در مورد شدت مشکلات کاری خود و خطرات قانونی مرتبط، گمراه کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در حال بررسی این اتهام مطرح شده علیه اکتیوژن می باشد.

آژانس همچنین دسترسی به پرونده های پلیس در مورد شکایات ثبت شده در کنوانسیون های BlizzCon اکتیویژن از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ و همچنین در دفاتر شرکت تابعه آن بلیزارد در شهر ایروین و اکتیویژن در سانتا مونیکا از ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱ را درخواست کرد.

منبع : gadgets

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *