Lenovo تبدیل به محبوب ترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی شد

()

Lenovo تبدیل به محبوب ترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی شد

بر اساس داده‌های یک شرکت تحقیقاتی، لنوو محبوب‌ترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ بود و رقبای HP، Dell و Apple را با ۲۴ درصد از بازار جهانی رایانه شخصی شکست داد.

کمبود جهانی قطعات برای رایانه های شخصی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ کاهش یافت و به نزدیک ترین رقیب این شرکت، HP، کمک کرد تا از سهم بازار ۲۰.۵ درصدی برخوردار شود. فروش رایانه های شخصی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ به ۹۰.۳ میلیون نفر در بحبوحه بیماری همه گیر ادامه داد. بر اساس این گزارش، با تقاضای زیاد برای رایانه‌های شخصی، در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نیز می‌توان محموله‌های فراوانی را در میان بهبود عرضه قطعات مشاهده کرد.

طبق این گزارش، لنوو در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ با فروش ۲۱.۷ میلیون دستگاه، پیشتاز بازار بود که کاهشی ۳ درصدی نسبت به واحدهای فروخته شده در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ داشت. شایان ذکر است که بر اساس گزارش قبلی Counterpoint در اکتبر سال گذشته، لنوو در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ نیز رهبر بازار بود. لنوو در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ از سهم بازار ۲۴ درصدی برخوردار بود. در همین حال، HP با ۲۰.۵ درصد از سهم بازار و فروش ۱۸.۵ میلیون دستگاه نسبت به سال قبل ۱ درصد رشد کرد.

از سوی دیگر، دل با فروش ۱۷.۲ میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، ۱۵ درصد نسبت به سال قبل رشد کرد. اپل در سه ماهه آخر ۷.۲ میلیون دستگاه فروخت، با ۸ درصد از سهم بازار، با کاهش -۱ درصد از ۷.۳. میلیون دستگاه در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ فروخته شد. شرکت هایی مانند ایسوس و ایسر به ترتیب ۶.۸ درصد و ۶.۷ درصد از بازار را به خود اختصاص دادند.

منبع : gadgets

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *