با رولین جاستین، آینده روبات های انسان نما در مریخ آشنا شوید

با رولین جاستین، آینده روبات های انسان نما در مریخ آشنا شوید

روبات‌های انسان‌نما روزی می‌توانند با فضانوردان برای کشف دنیاهای دیگر کار کنند. در مرکز هوافضای آلمان، فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی رولین جاستین را در حالی که وظایفش را در یک محیط شبیه‌سازی شده مریخ انجام می‌داد، از مدار هدایت کردند.

روبات انسان نما رولین جاستین بستری برای تحقیقات در زمینه رباتیک خدماتی است. حوزه های کاربردی این سیستم به ویژه کارهای خانگی و کمک به فضانوردان در فضا است.

بازوهای سبک وزن سازگار رولین جاستین و دست های چهار انگشتی آن را به یک پلت فرم ایده آل برای تحقیق در مورد دستکاری حساس و دوسویه تبدیل کرده است. حسگرهای تشخیص حرکت و دوربین‌های استریو امکان بازسازی سه بعدی محیط ربات را فراهم می‌کنند. محیط های بدون ساختار، متغیر و پویا نیازمند این هستند که ربات به طور مستقل و بدون حمایت انسانی عمل کند. از سوی دیگر، ربات باید بتواند به طور ایمن با مردم کار کند. درجات آزادی فعال چندگانه آن به رولین جاستین اجازه می دهد تا چندین هدف را همزمان دنبال کند و در عین حال از سلسله مراتب وظایف پیروی کند. برای مثال، ربات می‌تواند نوشیدنی‌ها را در حین مشاهده محیط، حرکت بدون تکینگی، اجتناب از برخورد، پاسخ سازگار به برخورد با محیط – همه بدون ریختن نوشیدنی‌ها سرو کند.

منبع : dlr

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه