احتمال استفاده اپل از Face ID برای iMac در آینده ای نزدیک

احتمال استفاده اپل از Face ID برای iMac در آینده ای نزدیک

احتمال استفاده اپل از Face ID برای iMac در آینده ای نزدیک

مدتی است که شایعات در مورد فیس آیدی مک آغاز شده است. به عنوان مثال، در سال 2020، فیلیپ اسپوسیتو از 9to5Mac به طور انحصاری گزارش داد که macOS Big Sur بتای پیشنهاد می کند که اپل قصد دارد از ویژگی تشخیص چهره در مک پشتیبانی کند.

ما توانستیم یک برنامه افزودنی جدید در macOS Big Sur beta 3 با کدهایی که برای پشتیبانی از “PearlCamera” طراحی شده بود، پیدا کنیم. شاید به خاطر نداشته باشید، اما این کد داخلی است که اپل برای دوربین TrueDepth و Face ID استفاده می‌کند، که اولین بار با فاش شدن آیفون X در سال 2017 فاش شد.

کدهایی مانند «FaceDetect» و «BioCapture» که در این افزونه یافت می‌شوند تأیید می‌کنند که اپل در حال آماده‌سازی macOS برای کار با Face ID است، زیرا این کدها مشابه کدهایی هستند که توسط iOS استفاده می‌شود. ما بررسی کردیم و این افزونه Face ID به وضوح برای macOS ساخته شده است، و این کد باقی مانده از فناوری Catalyst نیست.

این اظهارات  توسط  مارک گورمن از بلومبرگ طبق گذارش Power On تأیید می شود، مارک گورمن اضافه می کند:

فیس آی‌دی در کارت‌های iMac اصلی M1 وجود داشت. به طور طبیعی، iMac ضخیم ترین مک با صفحه نمایش داخلی است زیرا لپ تاپ های اپل صفحه نمایش نسبتا نازکی دارند.

مشخص نیست که چه چیزی باعث شد اپل این ویژگی را راه اندازی نکند، اگرچه این شرکت تلاش کرد تا برنامه راه اندازی خود را با این M1 iMac به علاوه یک مدل جدید 27 اینچی، همانطور که سال گذشته گزارش شد، حفظ کند.

منبع : 9to5mac

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه