پرتاب ماهواره ایتالیایی اسپیس ایکس به دلیل برودت آب و هوا به تاخیر خورد

پرتاب ماهواره ایتالیایی اسپیس ایکس به دلیل برودت آب و هوا به تاخیر خورد

در حالی که اسپیس ایکس که توسط ایلان ماسک (Elon Musk) تأسیس شده است، برنامه بلندپروازانه ای برای اجرای 52 پرتاب در سال 2022 دارد، شروع آن به نظر می رسد ناقص است. این شرکت فضایی تجاری قصد داشت یک ماهواره ایتالیایی را در عصر روز پنجشنبه (27 ژانویه) به فضا پرتاب کند، اما به دلیل آب و هوای بد هنوز پرتاب نشده است. یک موشک فالکون 9 اسپیس ایکس در ابتدا قرار بود در مدار ماهواره CSG-2 قرار گیرد، اما ابرهای غلیظ و بادهای شدید بر فراز فلوریدا، ایالات متحده، 24 ساعت تاخیر را مجبور کرد.

سیستم آب و هوای نامطلوب غالب شد و مهندسان را وادار کرد تا پرتاب را بیشتر به تأخیر بیاندازند، که به این معنی بود که هیچ تلاشی در روز جمعه (28 ژانویه) نیز انجام نمی شد. مهندسان اکنون عصر شنبه (29 ژانویه) (به وقت محلی)  فرصت تلاش پیدا کردند. ایستگاه های هواشناسی محلی تا 80 درصد احتمال آب و هوای خوب را پیش بینی می کنند. اما موارد بیشتری وجود دارد. وزش باد در هنگام بالا آمدن و برش باد در سطح بالایی همچنان یکی از نگرانی‌های تیم SpaceX است.

جسی اندرسون (Jessie Anderson)، مدیر تولید اسپیس ایکس، در جریان پخش اینترنتی تلاش پرتاب روز جمعه، گفت که آنها امیدوار بودند که آب و هوا برای پرتاب بهتر شود، “اما متأسفانه ما از تلاش امروز خودداری می کنیم.” این شرکت گفت که آنها یک فرصت پرتاب را در روز شنبه، در ساعت 6:11 بعد از ظهر به وقت شرقی هدف قرار خواهند داد.”

منبع : gadgets

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه