برترین تکنولوژی های 2021

برترین تکنولوژی های 2021

امروزه فناوری با سرعتی سریع در حال تکامل است و تغییرات و پیشرفت سریع‌تری را ممکن می‌سازد و باعث تسریع نرخ تغییر می‌شود. با این حال، این تنها روندهای فناوری و فناوری‌های نوظهور نیستند که در حال تحول هستند، امسال به دلیل شیوع COVID-19 بسیاری موارد دیگر تغییر کرده است و متخصصان فناوری اطلاعات را متوجه می‌شوند که نقش آنها در دنیای بدون تماس فردا ثابت نخواهد ماند. و یک متخصص فناوری اطلاعات در سال‌های 2021-2022 دائماً در حال یادگیری، یادگیری و یادگیری مجدد (اگر نه از روی ناچاری) خواهد بود.

تکنولوژی برای شما چه معنایی دارد؟ این به معنای به روز ماندن با فناوری های نوظهور و آخرین روندهای فناوری است و این بدان معنی است که چشمان خود را به آینده نگاه دارید تا بدانید که چه مهارت هایی را باید بدانید تا فردا شغلی امن داشته باشید و حتی یاد بگیرید که چگونه به آنجا برسید. همه در برابر همه‌گیری جهانی سر تعظیم فرود می‌آورند، اکثر جمعیت IT جهان عقب نشسته‌اند و از خانه کار می‌کنند.

اگر می‌خواهید از زمان خود در خانه بهترین استفاده را ببرید، در این مقاله چندین روند برتر فناوری نوظهور وجود دارد که باید در سال 2022 به دنبال آن باشید و تلاش کنید و احتمالاً یکی از مشاغلی را که با این روندهای فناوری جدید ایجاد می‌شود، ایمن کنید.

1) هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی

هوش مصنوعی یا AI قبلاً در دهه گذشته سر و صدای زیادی داشته است، اما همچنان یکی از روندهای فناوری جدید است زیرا تأثیرات قابل توجه آن بر نحوه زندگی، کار و بازی ما فقط در مراحل اولیه است. هوش مصنوعی در حال حاضر به دلیل برتری خود در تشخیص تصویر و گفتار، برنامه های ناوبری، دستیارهای شخصی گوشی های هوشمند، برنامه های اشتراک گذاری سواری و موارد دیگر شناخته شده است.

به غیر از آن، هوش مصنوعی بیشتر برای تجزیه و تحلیل تعاملات برای تعیین ارتباطات و بینش های اساسی، برای کمک به پیش بینی تقاضا برای خدماتی مانند بیمارستان ها استفاده می شود که مقامات را قادر می سازد تصمیمات بهتری در مورد استفاده از منابع بگیرند، و برای تشخیص الگوهای تغییر رفتار مشتری با تجزیه و تحلیل داده ها در نزدیکی. در زمان واقعی، افزایش درآمد و افزایش تجربیات شخصی.

بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 به صنعت 190 میلیارد دلاری خواهد رسید و هزینه های جهانی برای سیستم های شناختی و هوش مصنوعی به بیش از 57 میلیارد دلار در سال 2022 خواهد رسید. ، چندتا را نام بردن. از سوی دیگر هوش مصنوعی برخی از بالاترین حقوق امروزی را نیز ارائه می دهد که از بیش از 125000 دلار در سال (مهندس یادگیری ماشین) تا 145000 دلار در سال (معمار AI) متغیر است – و آن را به برترین روند فناوری جدید تبدیل می کند.

2) اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)

مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اتوماسیون فرآیند رباتیک یا RPA فناوری دیگری است که مشاغل را خودکار می کند. RPA استفاده از نرم افزار برای خودکارسازی فرآیندهای تجاری مانند تفسیر برنامه ها، پردازش تراکنش ها، برخورد با داده ها و حتی پاسخ دادن به ایمیل ها است. RPA کارهای تکراری را که افراد قبلا انجام می دادند، خودکار می کند.

اگرچه تحقیقات Forrester تخمین می‌زند که اتوماسیون RPA معیشت 230 میلیون کارگر دانش یا بیشتر یا تقریباً 9 درصد نیروی کار جهانی را تهدید می‌کند، RPA همچنین در حال ایجاد مشاغل جدید و تغییر مشاغل موجود است.

برای شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات که به آینده نگاه می کنید و سعی می کنید آخرین روندهای فناوری را درک کنید، RPA فرصت های شغلی زیادی از جمله توسعه دهنده، مدیر پروژه، تحلیلگر تجاری، معمار راه حل و مشاور ارائه می دهد و این مشاغل درآمد خوبی دارند. یک توسعه‌دهنده RPA می‌تواند بیش از ۵۳۴ هزار روپیه در سال درآمد کسب کند – آن را به روند بعدی فناوری تبدیل می‌کند که باید به آن توجه داشته باشید!

 

تسلط بر RPA به شما کمک می کند مشاغل پردرآمد مانند:

. توسعه دهنده RPA

. تحلیلگر RPA

. معماری RPA

3) محاسبات لبه

محاسبات ابری که قبلاً یک گرایش فناوری جدید برای تماشا بود، با بازیگران اصلی AWS (سرویس وب آمازون)، Microsoft Azure و Google Cloud Platform به جریان اصلی تبدیل شده است. پذیرش رایانش ابری همچنان در حال رشد است، زیرا کسب و کارهای بیشتری به سمت راه حل ابری مهاجرت می کنند. اما این دیگر روند فناوری نوظهور نیست. لبه است.

از آنجایی که تعداد سازمان‌های داده‌ای که با آن‌ها سروکار دارند همچنان رو به افزایش است، آنها به کاستی‌های رایانش ابری در برخی شرایط پی برده‌اند. محاسبات لبه برای کمک به حل برخی از این مشکلات به عنوان راهی برای دور زدن تأخیر ناشی از رایانش ابری و انتقال داده ها به مرکز داده برای پردازش طراحی شده است. اگر بخواهید، می تواند در ” لبه” وجود داشته باشد، به جایی که محاسبات باید اتفاق بیفتد.

به همین دلیل، محاسبات لبه می تواند برای پردازش داده های حساس به زمان در مکان های دور با اتصال محدود یا بدون اتصال به یک مکان متمرکز استفاده شود. در این شرایط، محاسبات لبه می‌تواند مانند مراکز داده کوچک عمل کند.

4) محاسبات کوانتومی

روند قابل توجه فناوری بعدی، محاسبات کوانتومی است، که شکلی از محاسبات است که از پدیده های کوانتومی مانند برهم نهی و درهم تنیدگی کوانتومی بهره می برد. این روند فناوری شگفت‌انگیز همچنین به دلیل توانایی آن در جستجو، نظارت، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی داده‌ها، بدون توجه به منبع، در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و توسعه واکسن‌های بالقوه نقش دارد.

زمینه دیگری که محاسبات کوانتومی در آن کاربردها را پیدا می کند، بانکداری و امور مالی برای مدیریت ریسک اعتباری، برای تجارت با فرکانس بالا و کشف تقلب است.

رایانه‌های کوانتومی اکنون چندین برابر سریع‌تر از رایانه‌های معمولی هستند و برندهای بزرگی مانند Splunk، Honeywell، Microsoft، AWS، Google و بسیاری دیگر اکنون درگیر ایجاد نوآوری در زمینه محاسبات کوانتومی هستند. درآمدهای بازار جهانی محاسبات کوانتومی تا سال 2029 پیش‌بینی می‌شود از 2.5 میلیارد دلار فراتر رود. و برای اینکه در این فناوری پرطرفدار جدید نشان دهید، باید در زمینه مکانیک کوانتومی، جبر خطی، احتمالات، نظریه اطلاعات و یادگیری ماشین تجربه داشته باشید.

5) واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

روند فناوری استثنایی بعدی – واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) و واقعیت توسعه یافته (ER). VR کاربر را در یک محیط غوطه ور می کند در حالی که AR محیط او را بهبود می بخشد. اگرچه این روند فناوری عمدتاً تاکنون برای بازی استفاده شده است، اما برای آموزش نیز استفاده شده است، مانند Virtual Ship که یک نرم افزار شبیه سازی که برای آموزش کاپیتان های کشتی های نیروی دریایی، ارتش و گارد ساحلی ایالات متحده استفاده می شود.

در سال 2022، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که این اشکال فناوری بیشتر در زندگی ما ادغام شوند. معمولاً همزمان با برخی از فناوری‌های نوظهور دیگری که در این لیست ذکر کرده‌ایم، AR و VR پتانسیل بسیار زیادی در آموزش، سرگرمی، آموزش، بازاریابی و حتی توانبخشی پس از آسیب دارند.

در حالی که برخی از کارفرمایان ممکن است به دنبال اپتیک به عنوان یک مجموعه مهارت باشند، توجه داشته باشید که شروع در VR به دانش تخصصی زیادی نیاز ندارد – مهارت های برنامه نویسی اولیه و طرز فکر آینده نگر می تواند شغلی را ایجاد کند. دلیل دیگری که چرا این روند فناوری جدید باید در لیست توجهات شما باشد!

6) بلاک چین

اگرچه اکثر مردم به فناوری بلاک چین در رابطه با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین فکر می کنند، بلاک چین امنیت را ارائه می دهد که از بسیاری جهات دیگر مفید است. در ساده‌ترین عبارت، بلاک چین را می‌توان به عنوان داده‌ای توصیف کرد که فقط می‌توانید به آن اضافه کنید، نه حذف یا تغییر دهید. از این رو اصطلاح “زنجیره” به این دلیل است که شما زنجیره ای از داده ها را می سازید. عدم امکان تغییر بلوک های قبلی چیزی است که آن را بسیار ایمن می کند. علاوه بر این، بلاک چین ها بر اساس اجماع هستند، بنابراین هیچ نهادی نمی تواند کنترل داده ها را در دست بگیرد. با بلاک چین، برای نظارت یا اعتبارسنجی تراکنش ها به شخص ثالث قابل اعتماد نیاز ندارید.

اگر مجذوب بلاک چین و برنامه های کاربردی آن هستید و می خواهید حرفه خود را در این فناوری پرطرفدار بسازید، اکنون زمان مناسبی برای شروع است. برای ورود به بلاک چین، باید تجربه عملی از زبان های برنامه نویسی، اصول OOPS، پایگاه های داده مسطح و رابطه ای، ساختارهای داده، توسعه اپلیکیشن های وب و شبکه را داشته باشید.

7) اینترنت اشیا

یکی دیگر از روندهای نویدبخش فناوری جدید اینترنت اشیا است. بسیاری از “چیزها” اکنون با اتصال WiFi ساخته می شوند، به این معنی که آنها می توانند به اینترنت و به یکدیگر متصل شوند.  اینترنت اشیا آینده است و قبلاً دستگاه ها، لوازم خانگی، اتومبیل ها و موارد دیگر را قادر ساخته است به اینترنت متصل شوند و داده ها را مبادله کنند.

به عنوان مصرف کننده، ما در حال استفاده و بهره مندی از اینترنت اشیا هستیم. ما می‌توانیم درهایمان را از راه دور قفل کنیم اگر هنگام خروج از محل کار فراموش کنیم و اجاق‌هایمان را از قبل گرم کنیم، در حالی که تناسب اندام خود را در Fitbits دنبال می‌کنیم. با این حال، کسب و کارها نیز اکنون و در آینده نزدیک چیزهای زیادی برای به دست آوردن دارند. اینترنت اشیا می تواند ایمنی، کارایی و تصمیم گیری بهتری را برای کسب و کارها با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها فراهم کند. می‌تواند تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده را فعال کند، مراقبت‌های پزشکی را سرعت بخشد، خدمات مشتری را بهبود بخشد، و مزایایی را ارائه دهد که ما حتی تصورش را هم نمی‌کردیم.

8) اینترنت 5g

فناوری بعدی که از اینترنت اشیا پیروی می کند، 5G است. در جایی که فناوری‌های 3G و 4G ما را قادر به مرور اینترنت، استفاده از خدمات مبتنی بر داده، افزایش پهنای باند برای پخش جریانی در Spotify یا YouTube و موارد دیگر کرده‌اند، انتظار می‌رود خدمات 5G زندگی ما را متحول کند. با فعال کردن سرویس‌هایی که بر فناوری‌های پیشرفته مانند AR و VR تکیه دارند، در کنار سرویس‌های بازی مبتنی بر ابر مانند Google Stadia، NVidia GeForce Now و موارد دیگر. انتظار می رود در کارخانه ها، دوربین های HD که به بهبود ایمنی و مدیریت ترافیک، کنترل شبکه هوشمند و خرده فروشی هوشمند کمک می کند، استفاده شود.

تقریباً همه شرکت‌های مخابراتی مانند Verizon، Tmobile، Apple، Nokia Corp، QualComm اکنون روی ایجاد برنامه‌های 5G کار می‌کنند. شبکه‌های 5G تا سال 2024 40 درصد از جهان را پوشش خواهند داد و 25 درصد از کل داده‌های ترافیک تلفن همراه را مدیریت می‌کنند و آن را تبدیل به یک روند فناوری نوظهور می‌کند.

9) امنیت سایبری

امنیت سایبری ممکن است به عنوان یک فناوری نوظهور به نظر نرسد، با توجه به اینکه مدتی است وجود داشته است، اما درست مانند سایر فناوری ها در حال تکامل است. این تا حدی به این دلیل است که تهدیدها دائماً جدید هستند. هکرهای بدخواه که در تلاش برای دسترسی غیرقانونی به داده‌ها هستند، به این زودی تسلیم نخواهند شد و همچنان به یافتن راه‌هایی برای عبور از سخت‌ترین اقدامات امنیتی ادامه خواهند داد. همچنین تا حدی به این دلیل است که فناوری جدید برای افزایش امنیت سازگار شده است. تا زمانی که ما هکر داریم، امنیت سایبری یک فناوری پرطرفدار باقی خواهد ماند زیرا دائماً برای دفاع در برابر آن هکرها تکامل می یابد.

به عنوان دلیلی بر نیاز شدید به متخصصان امنیت سایبری، تعداد مشاغل امنیت سایبری سه برابر سریعتر از سایر مشاغل فناوری رشد می کند. به گفته گارتنر، تا سال 2025، 60 درصد از سازمان ها از ریسک امنیت سایبری به عنوان یک عامل تعیین کننده اصلی در انجام تراکنش های شخص ثالث و تعاملات تجاری استفاده خواهند کرد.

 

اگرچه فناوری‌ها در اطراف ما در حال ظهور و تکامل هستند، این 9 روند فناوری پتانسیل شغلی امیدوارکننده‌ای را در حال حاضر و برای آینده قابل پیش‌بینی ارائه می‌دهند. و بیشتر این فناوری‌های پرطرفدار از متخصصان ماهر استقبال می‌کنند، به این معنی که زمان مناسبی است که شما یکی را انتخاب کنید، آموزش ببینید و در مراحل اولیه این فناوری‌های پرطرفدار قرار بگیرید، و شما را برای موفقیت در حال حاضر و آینده قرار می‌دهد.

منبع : simplilearn

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه