با اندروید 13 می توانید ویندوز 11 را روی گوشی خود اجرا کنید

با اندروید 13 می توانید ویندوز 11 را روی گوشی خود اجرا کنید

با اندروید 13 می توانید ویندوز 11 را روی گوشی خود اجرا کنید

اندروید 13 در نگاه اول ارتقاء بزرگی به نظر نمی رسد و دارای انتخابگر عکس ایمن، نمادهای موضوعی و مجوز Wi-Fi جدید است. اما به نظر می رسد که این به روز رسانی به کاربران امکان می دهد تا سیستم عامل های جایگزین مانند ویندوز 11 را در ماشین مجازی (VM) اجرا کنند.

دنی لین، توسعه‌دهنده وب و برنامه اندروید، با استفاده از دسته kdrag0n توییتر، بازوی ویندوز 11 را در یک ماشین مجازی در گوگل پیکسل 6 اجرا می‌کند. این گوشی در واقع به‌روزرسانی اندروید 13 DP1 را اجرا می‌کرد. اسکرین شات ها را در توییت زیر بررسی کنید.

لین اضافه می کند که ویندوز 11 «واقعاً قابل استفاده» بود، اگرچه شتاب سخت افزاری GPU پشتیبانی نمی شود. در واقع، او حتی ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد Doom در ویندوز 11 VM در حال اجرا است. شما می توانید آن را در زیر بررسی کنید.

ویندوز 11 تنها سیستم عاملی نبود که توسعه‌دهنده روی پیکسل 6 اجرا کرد، زیرا او همچنین توزیع‌های مختلف لینوکس را در حال راه‌اندازی روی دستگاه نشان داد.

پس چگونه این امکان وجود دارد؟

میشال رحمان، سردبیر Esper و سردبیر سابق XDA-Developers توضیح می‌دهد که اندروید 13 در پیکسل 6 از یک چارچوب مجازی‌سازی جدید پشتیبانی می‌کند. توضیح او در یک پست وبلاگ گسترده در اینجا شرح داده شده است، اما طولانی و کوتاه آن این است که گوگل کار زیادی را برای ایجاد یک چارچوب مجازی سازی بهتر انجام می دهد که باید در انواع دستگاه های اندرویدی اجرا شود.

منبع : androidauthority

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه