یوتیوب به آزمایش iOS تصویر در تصویر برای مشترکین Premium پایان داد

یوتیوب به آزمایش iOS تصویر در تصویر برای مشترکین Premium پایان داد

یوتیوب به آزمایش iOS تصویر در تصویر برای مشترکین Premium پایان داد

مشترکین YouTube Premium دیگر نمی توانند برای آزمایش ویژگی تصویر در تصویر YouTube در iOS ثبت نام کنند.

 

PiP از لیست ویژگی‌های آزمایشی موجود YouTube ناپدید شده است، جایی که قبلاً با تاریخ انقضای 8 آوریل فهرست شده بود. 9to5Google گزارش می‌دهد که برخی از کاربران بنر «ویژگی که شما در حال تلاش هستید خاموش شده است» را مشاهده می‌کنند که به آنها اطلاع می‌دهد که آزمایش به پایان رسیده است، اما هم آن و هم iMore اضافه می‌کنند که این ویژگی همچنان روی حساب‌های آن‌ها کار می‌کند که قبلاً در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

 

پشتیبانی تصویر در تصویر برای سرویس‌های ویدیویی عموماً در سطح سیستم برای آیفون‌ها و آی‌پدها در دسترس است، اما پشتیبانی یوتیوب از این ویژگی بسیار ضعیف بوده و به راه‌حل‌هایی مانند تماشای آن از طریق مرورگر و نه از طریق برنامه اصلی خود نیاز دارد. اما تست Premium YouTube این ویژگی را بسیار یکپارچه‌تر کرد و به بینندگان اجازه داد پس از دور شدن از برنامه اصلی YouTube به تماشای آن ادامه دهند.

 

آزمایش YouTube برای پشتیبانی از تصویر در تصویر برای کاربران Premium همیشه محدود بود. اولین بار در ژوئن سال گذشته اعلام شد، دوره بتا در ابتدا قرار بود قبل از تمدید در 31 اکتبر به پایان برسد. اما اگرچه این آزمایش فقط برای کاربران Premium بود، ماه گذشته یوتیوب بار دیگر تأیید کرد که امیدوار است این ویژگی را برای همه کاربران iOS در ایالات متحده، از جمله کاربران غیر Premium، «در ماه‌های آینده» عرضه کند.

 

با هر شانسی، پایان تست تصویر در تصویر YouTube Premium به این معنی است که پلتفرم ویدیویی Google آماده است تا این ویژگی را به طور گسترده‌تری عرضه کند. همین ماه گذشته، غول جستجو پشتیبانی تصویر در تصویر را به سرویس YouTube TV خود در iOS ارائه کرد. امیدواریم یوتیوب معمولی خیلی عقب نباشد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه