شرکتی به نام Quantum Space، قصد دارد یک پایگاه روباتیک در نزدیکی ماه بسازد

()

شرکتی به نام Quantum Space، قصد دارد یک پایگاه روباتیک در نزدیکی ماه بسازد

شرکتی به نام Quantum Space، قصد دارد یک پایگاه روباتیک در نزدیکی ماه بسازد

استارت‌آپ جدیدی که توسط مدیر سابق ناسا اداره می‌شود، امیدوار است با ساخت پایگاه‌های روباتیک و فضاپیمایی برای ارسال به فضا در نزدیکی ماه، از اشتیاق اخیر برای اکتشافات فضایی ماه استفاده کند.

هدف آنها ایجاد ناوگانی از کمک‌کنندگان روباتیک است که می‌توانند وظایف مختلفی را در نزدیکی ماه انجام دهند، مانند ارائه قابلیت‌های اینترنتی، جمع‌آوری داده‌ها، سوخت‌گیری فضاپیماها و مونتاژ سازه‌ها در فضای ماه.

این شرکت به نام Quantum Space در سال ۲۰۲۱ تشکیل شد. در راس آن استیو ژورچیک (Steve Jurczyk) قرار دارد که از سال ۲۰۱۸ به عنوان معاون ناسا خدمت می کرد، قبل از اینکه در زمان تحلیف رئیس جمهور بایدن به عنوان سرپرست موقت این آژانس انتخاب شود. پس از بازنشستگی در ماه مه، Jurczyk تصمیم گرفت تا با سه کارآفرین و متخصص دیگر در صنعت فضایی برای ایجاد این شرکت جدید مستقر در مریلند همکاری کند.

Jurczyk که رئیس و مدیرعامل این شرکت است، می‌گوید که فضای کوانتومی بر روی ماه متمرکز است زیرا ناسا نیز بر بازگشت به ماه متمرکز شده است. در حال حاضر، شرکت اصلی پروازهای فضایی انسانی آژانس فضایی آرتمیس است، ابتکاری عظیم برای فرستادن اولین زن و اولین فرد رنگین پوست به سطح ماه به خرج میدهد. در کنار انجام یک سری فرودهای انسانی، ناسا همچنین با شرکت های تجاری مختلف همکاری می کند تا ناوگانی از فرودگرها و مریخ نوردها را برای کاوش در محیط به ماه بفرستد. با توجه به تمام این ماموریت های پیشنهادی در ماه، فضای کوانتومی احساس می کرد فرصتی برای ایجاد وسایل نقلیه ای وجود دارد که می توانند در این منطقه مفید باشند.

منبع : theverge

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *