اپل تراشه M2 و چهار مدل مک جدید را معرفی خواهد کرد

اپل تراشه M2 و چهار مدل مک جدید را معرفی خواهد کرد

اپل تراشه M2 و چهار مدل مک جدید را معرفی خواهد کرد

بر اساس خبرنامه Power On، مارک گورمن (Mark Gurman)، گزارشگر بلومبرگ، ظاهرا اپل در حال آماده شدن برای عرضه چندین مک جدید با تراشه M2 در اواخر امسال است.

گورمن انتظار دارد که این شرکت مک بوک پرو 13 اینچی، مک مینی، آی مک 24 اینچی و مک بوک ایر بازطراحی شده را معرفی کند که همگی به چیپ شایعه شده M2 مجهز شده اند.

اپل هیچ چیزی در مورد تراشه بالقوه M2 ارائه نکرده است، اما گورمن فکر می‌کند CPU آن کمی سریع‌تر از M1 خواهد بود و همان معماری هشت هسته‌ای را به اشتراک می‌گذارد. با این حال، هسته‌های گرافیکی آن ممکن است از هفت یا هشت به 9 یا 10 جهش کنند. در سال 2023، گورمن فکر می‌کند که اپل ممکن است نسخه‌های Pro و Max تراشه M2 را منتشر کند – درست مانند تراشه M1 – و همچنین تراشه M3 را معرفی کند.

بیش از یک سال از زمانی که اپل اولین تراشه M1 داخلی خود را در نوامبر 2020 معرفی کرد و چندین ماه از معرفی M1 Pro و M1 Max می گذرد. از آنجایی که اپل همچنان از سیلیکون اینتل فاصله می‌گیرد، چند مک دیگر نیز در اختیار دارد که احتمالاً قصد دارند تمام دستگاه‌های مجهز به اینتل را از خط تولید خود خارج کنند.

گورمن انتظار دارد که یک iMac Pro بزرگتر با گزینه های تراشه M1 Pro و M1 Max جایگزین iMac Pro 27 اینچی فعلی آن شود، همراه با یک Mac Pro کوچکتر که «با دو یا چهار تراشه M1 Max» عرضه می شود. و در حالی که Mac Mini در حال حاضر با یک تراشه M1 عرضه می شود، گورمن انتظار دارد که یک گزینه ارتقا یافته M1 Pro (علاوه بر نسخه M2) نیز داشته باشد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه