اینتل از نسل دوم تراشه Bonanza Mine برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

()

اینتل از نسل دوم تراشه Bonanza Mine برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

اینتل از نسل دوم تراشه Bonanza Mine برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

تراشه های جدید اینتل توسط یک ماینر با کارایی بالا قدرت می گیرند تا حداکثر ۴۰ TH/s را در یک محیط متعادل ارائه دهند.

شرکت اینتل، غول تولید تراشه های کامپیوتری، جزئیات یک تراشه ماینینگ جدید را به اشتراک گذاشته است که با یک ماینر با کارایی بالا ۳۶۰۰ وات با هدف نهایی بهبود بهره وری استخراج بیت کوین (BTC) همراه خواهد شد.

اینتل در جریان کنفرانس بین‌المللی مدارهای حالت جامد IEEE (ISSCC) 2022، راه‌اندازی استخراج بیت کوین دوم خود را معرفی کرد، کنفرانسی که به صنعت الکترونیک و تولید تراشه اختصاص داشت.

به گفته این شرکت، Bonanza Mine (BMZ2) یک ASIC استخراج بیت کوین با ولتاژ فوق العاده کم مصرف است که می تواند ۴۰ تراهش در ثانیه (TH/s) ارائه دهد.

اینتل از نسل دوم تراشه Bonanza Mine برای استخراج بیت کوین رونمایی کرد

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، حق اختراع اینتل مربوط به “کاوش بیت کوین با عملکرد بالا” به نوامبر ۲۰۱۸ باز می گردد که پیشنهاد می کرد مصرف برق کلی را تا حدود ۱۵ درصد کاهش دهد. نمایندگان اینتل در آن زمان به رقابت با بازیکنان شناخته شده از جمله Bitmain، MicroBT و Nvidia اعتماد داشتند:

اینتل برای چندین سال کار طراحی را پیرامون ASIC های بهینه سازی شده SHA 256 انجام داده است که با کار مسیریابی انجام شده در آزمایشگاه های اینتل آغاز شده است.

انتظار می رود تراشه های BMZ2 از معماری مشابه تراشه ماینینگ نسل اول خود، BMZ1 پیروی کنند، که در آن بیش از ۳۰۰ تراشه، که توسط یک ماینر ۳۶۰۰ وات نیرو می گیرد، با هم کار می کنند تا تا ۴۰ TH/s را در یک محیط متعادل ارائه دهند.

نسل بعدی ماینر BTC اینتل می‌تواند عملکرد متعادلی معادل ۴۰.۴ TH/s را با مصرف ۲۲۹۳ وات انرژی ارائه دهد – با ثبت مصرف انرژی پایین ۵۶.۹۷ ژول در هر تراهش (J/TH). در مقایسه با سخت‌افزار بیت‌مین، ماینر بیت‌کوین Antminer S19j ASIC 3100 وات مصرف می‌کند تا تا ۹۰ TH/s را در دمای اتاق تحویل دهد که در نتیجه بازدهی ۳۴.۵ J/TH دارد.

منبع : cointelegraph

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *