اپل مدل جدید iPad Pro را با تراشه M2 عرضه خواهد کرد

اپل مدل جدید iPad Pro را با تراشه M2 عرضه خواهد کرد

اپل مدل جدید iPad Pro را با تراشه M2 عرضه خواهد کرد

بر اساس خبرنامه Power On، ظاهراً اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضه یک آی‌پد پرو با چیپ شایعه شده M2 در فاصله زمانی سپتامبر تا نوامبر سال جاری است.

 

اپل یک به‌روزرسانی بزرگ برای نسل آینده آی‌پد پرو منتشر کند که ظاهراً شامل پشتیبانی از شارژ MagSafe می‌شود.

 

همانطور که شرکت اپل آخرین بار در سال 2018 به روز رسانی قابل توجهی برای آیپد پرو ارائه کرد، زمانی که اپل طراحی با گوشه های سخت تر، صفحه نمایش لبه به لبه و کانکتور USB-C را معرفی کرد. این آپدیت حدود یک سال و نیم پس از عرضه آیپد پرو 10.5 در سال 2017 ارائه شد.

 

اپل در مسیر تکرار همان الگوی امسال است، زیرا جدیدترین نسل از آی‌پد پروهای مجهز به M1 را در ماه می 2021 عرضه کرد. شایعه شده تاریخ عرضه بین سپتامبر و نوامبر 2022 به این معنی است که اپل بین یک سال تا چهار ماه و یک سال و شش ماه آماده سازی مدل جدید.

 

در جریان رویداد “Peek Performance” اپل در اوایل این ماه، این شرکت جدیدترین iPad Air خود را به نمایش گذاشت اما یک مدل به روز شده از iPad Pro را کنار گذاشت.

 

سال گذشته، پیش‌بینی می شد که آی‌پد پرو با قابلیت‌های شارژ بی‌سیم و پشتی شیشه‌ای عرضه می‌شود. گزارشی از 9to5Mac این ادعا را تأیید می کند، اما منابع آن می گویند که اپل ممکن است طراحی پشت شیشه ای را کنار گذاشته باشد و به طور بالقوه پشتی آلومینیومی با لوگوی شیشه ای اپل را انتخاب کند.

 

اطلاعات زیادی در مورد چیپ شایعه شده M2 نیز وجود ندارد، زیرا هنوز توسط اپل تایید نشده است. گورمن فکر می کند که CPU این تراشه کمی سریعتر از نسل قبلی خود خواهد بود و با همان معماری هشت هسته ای عرضه خواهد شد.

 

اپل M2 را هم به آی‌پد پرو جدید و هم به مک‌بوک پرو 13 اینچی، مک مینی و آی‌مک 24 اینچی اضافه کند که شایعات منتشر شده در اواخر سال جاری منتشر می‌شوند. پیش‌بینی‌ها برای تراشه M2 که مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده را تامین می‌کند، تقسیم شده است – گورمن می‌گوید این چیپ شایعه‌شده را شامل می‌شود، در حالی که تحلیلگر اپل، مینگ-چی کو، فکر می‌کند که با M1 عرضه خواهد شد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه