توسعه دهندگان باید بازی های آزمایشی برای PlayStation Plus Deluxe منتشر کنند

توسعه دهندگان باید بازی های آزمایشی برای PlayStation Plus Deluxe منتشر کنند

توسعه دهندگان باید بازی های آزمایشی برای PlayStation Plus Deluxe منتشر کنند

طبق گزارش‌ها، سونی به توسعه‌دهندگان گفته است که آزمایش‌های زمان‌بندی‌شده رایگان بازی‌های خود را برای بالاترین سطح اشتراک جدید آینده‌اش، PlayStation Plus Premium، ایجاد کنند.

 

ظاهراً لازم است این آزمایش‌های رایگان حداقل دو ساعت طول بکشد. انتظار می‌رود این خط‌مشی فقط برای بازی‌هایی اعمال شود که هزینه عمده‌فروشی آنها بیش از 34 دلار باشد. علاوه بر این، انتظار می رود توسعه دهندگان بازی های آزمایشی رایگان را فقط برای عناوین آینده منتشر کنند. اعتقاد بر این است که بازی‌های از قبل منتشر شده و عناوین PlayStation VR از این سیاست جدید مستثنی هستند.

 

گزارش بازی Developer حاکی از آن است که توسعه دهندگان تا سه ماه فرصت دارند تا این آزمایشات را از تاریخ عرضه بازی خود در فروشگاه پلی استیشن منتشر کنند. آنها باید حداقل 12 ماه این نسخه آزمایشی رایگان را برای کاربران PlayStation Plus Deluxe و Premium زنده نگه دارند. گفته می شود که سونی حتی برای نمایش بازی های سفارشی نیز باز است. ظاهراً توسعه‌دهندگان همچنان مجازند بازی‌های رایگان آخر هفته و سایر پیشنهادات تبلیغاتی را خارج از سطح پلی‌استیشن پلاس Deluxe/Premium منتشر کنند.

 

Ethan Gack از Kotaku پیشنهاد می‌کند که این بازی‌های آزمایشی رایگان را می‌توان توسط تیم PlayStation Store توسعه داد، که ممکن است از استودیوهای نسبتا کوچک‌تر با کار اضافی جلوگیری کند. با این حال، نگرانی‌ها در مورد این آزمایش‌های زمان‌بندی‌شده که بر فروش بازی تأثیر منفی می‌گذارد، همچنان وجود دارد. همچنین، اعتقاد بر این است که سونی برای انتشار این آزمایش‌های رایگان هیچ امتیاز اضافی به توسعه‌دهندگان ارائه نمی‌کند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه