فورد کاری کرد که تسلا خواهان انجامش نبود !

فورد کاری کرد که تسلا خواهان انجامش نبود !

فورد کاری کرد که تسلا خواهان انجامش نبود !

پاییز گذشته، فورد شروع به رژه در اطراف یک وانت F-100 تمام برقی 1978 کرد که می‌توانست در حدود سه ثانیه شتاب صفر تا 60 مایل در ساعت را طی کند.

 

این شرکت آن را به یوتیوبرها، نمایشگاه‌های تجاری خودرو، جی لنو و حتی ما آورد. و همه موافق بودیم:

ما این کامیون را در گاراژ خودمان می خواهیم.

 

اما برای فورد، این خودرو بسیار بیشتر از یک کامیون جدید قدیمی بود – این راهی بود برای نشان دادن موتور جعبه الکتریکی جدید خود، M-9000-MACHE، یا همان موتور الکتریکی که در موستانگ ماخ تمام الکتریکی فورد وجود دارد.

 

موتور جعبه موتوری است که جدا از خودرو فروخته می شود. آنها عمدتاً به عنوان راهی برای علاقه مندان به اتومبیل و علاقه مندان به اصلاح اتومبیل های خود عمل کرده اند و بسیار رایج هستند. اما تقریباً همه این موتورهای جعبه با نوعی سوخت کار می کنند، به همین دلیل است که موتور جعبه الکترونیکی فورد ارزش رژه رفتن را دارد.

فورد کاری کرد که تسلا خواهان انجامش نبود !2

در حال حاضر، در حالی که آنها تنها شرکتی نیستند که موتور جعبه الکترونیکی را می فروشند، آنها مطمئناً اولین برند خودروسازی بزرگی هستند که این موتور را به بازار عرضه می کنند و از آن جالب تر، آن را زیر 5000 دلار نگه می دارند.

 

در آخرین ویدیوی خود، به گاراژ برقی در Ocala، فلوریدا، یک تعمیرگاه خودروی الکتریکی که به تعمیر تسلا با نرخ های پایین تر از خود تسلا معروف است، رفتم و با iFixit.com، یکی از نیروهای پیشرو در حق تعمیر حرکت صحبت کردم. تا بفهمیم چرا این بسیار مهم است و ما واقعا تا چه حد از توانایی تعمیر وسایل نقلیه الکتریکی برای خود فاصله داریم. 

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه