مایکروسافت قصد دارد به بازی‌های رایگان ایکس ‌باکس تبلیغات اضافه کند

مایکروسافت قصد دارد به بازی‌های رایگان ایکس ‌باکس تبلیغات اضافه کند

مایکروسافت قصد دارد به بازی‌های رایگان ایکس ‌باکس تبلیغات اضافه کند

طبق گزارشی، مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای ارائه تبلیغات به بازی‌های رایگان Xbox است و در حال حاضر در حال ارزیابی شرکت‌های Adtech است که می‌توانند به مدیریت موجودی آگهی‌های جدید درون بازی و همکاری با آژانس‌های تبلیغاتی کمک کنند.

 

این اقدام به توسعه دهندگانی که روی بازی های رایگان کار می کنند اجازه می دهد تا فضای تبلیغاتی را بفروشند. همچنین احتمالاً به مایکروسافت کمک می کند تا توسعه دهندگان بیشتری را برای ساخت بازی های رایگان جدید برای ایکس باکس جذب کند، زیرا آنها از طریق مدل جدید درآمد تبلیغاتی کسب می کنند.

 

به نقل از دو نفر از آشنایان با توسعه، اینسایدر گزارش می دهد که مایکروسافت در حال کار بر روی راهی است تا به تبلیغ کنندگان اجازه دهد تبلیغات را در بازی های رایگان ایکس باکس قرار دهند. گفته می شود که هدف از این تبلیغات عدم ایجاد اختلال در تجربه کاربر است و به عنوان مثال، به عنوان بیلبوردهای تبلیغاتی دیجیتالی در یک بازی اتومبیل رانی نشان داده می شود.

 

مشخص نیست که آیا مایکروسافت انواع دیگری از واحدهای تبلیغاتی درون بازی مانند پوسته های آواتار و تبلیغات ویدیویی را ارائه خواهد کرد یا خیر. با این حال، این گزارش نشان می‌دهد که امکان ارائه تبلیغات از طریق بازی‌های رایگان Xbox می‌تواند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ فعال شود.

 

گفته می‌شود که مایکروسافت برنامه‌ای برای کاهش درآمد تبلیغاتی از این مدل ندارد، اگرچه به نظر می‌رسد هدف از تبلیغات جدید جذاب‌تر کردن پلتفرم Xbox برای تبلیغ‌کنندگان است.

منابع گفتند که درآمد تبلیغات توسط توسعه دهندگان بازی و شرکت های تبلیغاتی که تبلیغات را در بازی های رایگان انجام می دهند تقسیم می شود.

 

گفته می شود که مذاکرات اولیه برای ساخت یک شبکه تبلیغاتی درون بازی ایکس باکس در حدود سال های 2018 یا 2019 آغاز شده است، اگرچه طبق گزارش ها، این روند در ماه های اخیر به لطف عرضه جدیدترین مدل های ایکس باکس – Xbox Series S و Series X – و رشدعناوین رایگان بازی روی پلتفرم سریع تر شده است.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه