تصاویر جدید منتشر شده از تلسکوپ فضایی جیمز وب

تصاویر جدید منتشر شده از تلسکوپ فضایی جیمز وب

تصاویر جدید منتشر شده از تلسکوپ فضایی جیمز وب

اولین مرحله از فرآیند چند ماهه تلسکوپ فضایی جیمز وب برای تراز کردن آینه اولیه 18 قطعه ای رصدخانه در حال تکمیل شدن است. مرحله اولیه این تکنیک که به “Segment Image Identification” معروف است توسط مهندسان به پایان رسیده است.

 

تلسکوپ فضایی جیمز وب، با 18 بخش آینه ای اصلی خود، اکنون 18 تصویر بدون تمرکز از همان ستاره را در قالب یک ساختار شش ضلعی برنامه ریزی شده ثبت کرده است. این به تمرکز بیشتر تصاویر کمک می کند. 18 بخش آینه اصلی جیمز وب همان ستاره را به عنوان نقطه ثبت کردند که در پایان در یک تصویر متمرکز و واضح تراز خواهند شد.

در حال حاضر، نتیجه ستاره ای را به تصویر می کشد که دقیقاً در یک الگوی شش ضلعی شبیه به یک دانه برف آسمانی است. توییتی از دسته رسمی توییتر تلسکوپ وب ناسا در مورد توسعه تایید شده است. در این توییت آمده است:

«هفته گذشته، 18 نقطه به تأیید این موضوع کمک کرد که هر یک از بخش‌های آینه وب می‌توانند نور ستاره‌ها را ببینند،» و همچنین تصویری از آرایش شش ضلعی داشت.

یک به‌روزرسانی ناسا که در 18 فوریه منتشر شد، بیان کرد که تیم اکنون به مرحله دوم هم‌ترازی – Segment Alignment – رفته است. در این مرحله، تیم خطاهای موقعیت‌یابی بخش‌های آینه را برطرف می‌کند و تراز آینه ثانویه را به‌روزرسانی می‌کند و هر نقطه از نور ستاره را متمرکزتر می‌کند. پس از این، تیم به مرحله سوم – Image Stacking – می رود که 18 نقطه نور را روی یکدیگر قرار می دهد.

متیو لالو (Matthew Lallo)، دانشمند سیستم و مدیر شعبه تلسکوپ‌ها در مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی، می‌گوید:

«ما نقاط بخش را به این آرایه هدایت می‌کنیم تا مکان‌های نسبی مشابهی با آینه‌های فیزیکی داشته باشند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه