مدل‌های جدید آیفون با پورت USB Type-C در حال آزمایش هستند

مدل‌های جدید آیفون با پورت USB Type-C در حال آزمایش هستند

مدل‌های جدید آیفون با پورت USB Type-C در حال آزمایش هستند

طبق گزارش ها، اپل در حال آماده شدن برای بسته بندی درگاه USB Type-C در مدل های آینده آیفون خود است.

 

این شرکت مستقر در کوپرتینو در حال آماده شدن برای جایگزینی درگاه شارژ لایتنینگ قدیمی با USB Type-C در گوشی ها است. با این حال، این تغییر ممکن است تا سال 2023 رخ ندهد. در حال حاضر، مدل‌های مک‌بوک و آی‌پد اپل دارای پورت USB Type-C هستند. همچنین گفته می‌شود که این غول فناوری روی آداپتوری کار می‌کند که به آیفون‌های آینده اجازه می‌دهد با لوازم جانبی طراحی‌شده برای اتصال لایتنینگ فعلی کار کنند.

 

طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال کار برای تغییر درگاه شارژ آیفون است و این شرکت در حال آزمایش آیفون‌ها و آداپتورهای جدید با اتصال USB Type-C است. طبق این گزارش، اپل احتمالاً کانکتور لایتنینگ را برای مدل‌های جدید امسال حفظ خواهد کرد و این تغییر تا سال 2023 اتفاق نخواهد افتاد.

 

در حال حاضر، iPad Pro، iPad Air و iPad Mini اپل اتصال USB Type-C را ارائه می‌کنند، در حالی که لوازم جانبی مانند AirPods و کنترل از راه دور Apple TV از رابط لایتنینگ استفاده می‌کنند. گفته می شود که فشار اتحادیه اروپا برای تحمیل یک شارژر جهانی برای گوشی های هوشمند، نیروی محرکه اصلی در پس اقدام اپل برای بررسی این تغییر است. کمیسیون اروپا بر این باور است که یک کابل استاندارد برای همه دستگاه‌ها باعث کاهش زباله‌های الکترونیکی نیز می‌شود.

 

این گزارش چند روز پس از آن منتشر شد که تحلیلگر معتبر اپل، مینگ چی کو، پیشنهاد کرد که اپل در نیمه دوم سال 2023 درگاه لایتنینگ را با USB-C تعویض خواهد کرد. گفته می شود مدل های ادعا شده آیفون 15 به پورت USB Type C- مجهز هستند.

 

اپل اولین بار در سال 2012 پورت لایتنینگ را با آیفون 5 معرفی کرد. این شرکت در سال 2016 درگاه USB Type-C را به مک بوک پرو اضافه کرد.

 

طبق گزارش ها، این شرکت در حال کار بر روی سری آیفون 14 است. انتظار می‌رود این مجموعه شامل چهار مدل باشد: آیفون 14، آیفون 14 پرو، آیفون 14 مکس و آیفون 14 پرو مکس.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه