بررسی کارت گرافیک GeForce RTX 2050 انویدیا

()

بررسی کارت گرافیک GeForce RTX 2050 انویدیا

بررسی کارت گرافیک GeForce RTX 2050 انویدیا

۲۰۵۰ Nvidia GeForce RTX موفق به کسب امتیاز ۹۶۷۳ در بنچمارک ۳D Mark Fire Strike شده است.

 

از نظر عملکرد، بین GeForce GTX 1650 مبتنی بر تورینگ و GTX 1660 Ti قرار می‌گیرد و می‌تواند با GeForce MX570 مبتنی بر آمپر مطابقت داشته باشد، زیرا هر دو از یک پردازنده گرافیکی GA107 استفاده می‌کنند.

 

با وجود معرفی سال گذشته (۲۰۲۱)، لپ‌تاپ‌های دارای کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2050 هنوز وارد قفسه‌ها نشده‌اند. تا کنون، تنها  Lenovo ThinkBook 14 G4 و ThinkBook 16 G4 برای اجرای آن برنامه ریزی شده اند. اجمالی گزارش های قبلی ارائه شده در مورد عملکرد آن تصویری به همان اندازه تلخ را نشان می دهد. نمرات ۳D Mark Fire Strike که به تازگی به بیرون درز کرده است، تا حد زیادی این حدس و گمان را تأیید می کند.

بررسی کارت گرافیک GeForce RTX 2050 انویدیا

به طور دقیق، کاملاً اشتباه نیست که GeForce RTX 2050 را تنها بر اساس برگه مشخصات آن در زمان ورود مرده اعلام کنیم. با این حال، کارت گرافیک دارای هسته‌های اختصاصی RT و Tensor است، به این معنی که می‌تواند از Nvidia DLSS برای فشرده کردن چند فریم بیشتر در عناوین سخت‌تر استفاده کند. از سوی دیگر، قابلیت‌های raytracing آن تقریباً وجود ندارد، به‌خصوص زمانی که برادرش با مشخصات بهتر آن، GeForce RTX 3050، نمی‌تواند آن را درست انجام دهد.

منبع : notebookcheck

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *