وان پلاس 10 از آخرین تراشه پرچمدار اسنپدراگون ساخته خواهد شد

وان پلاس 10 از آخرین تراشه پرچمدار اسنپدراگون ساخته خواهد شد

OnePlus استراتژی انتشار متفاوتی را در مورد گوشی‌های پرچمدار انتخاب کرده است – این شرکت اخیراً OnePlus 10 Pro را در چین با عرضه جهانی در ماه مارس منتشر کرده است. و انتظار می رود مدل معمولی در بازه زمانی آوریل تا می عرضه شود.

طبق گزارش Android Central گوشی  OnePlus 10 معمولی دقیقاً بر اساس همان تراشه مدل Pro یعنی Snapdragon 8 Gen 1 ساخته خواهد شد. به عبارت دیگر، مدل معمولی تفاوت چندانی با مدل Pro نخواهد داشت. به قدرت پردازش می رسد. از آنجایی که ما کاملاً از مشخصات OnePlus 10 آگاه نیستیم، در حال حاضر نمی توانیم تفاوت بین این دو را بگوییم.

در همین حال، OnePlus 10R که نسخه کوچک شده OnePlus 10 خواهد بود، بر اساس چیپست MediaTek Dimensity 9000 ساخته خواهد شد. در حالی که مدیاتک یک تراشه درجه یک پرچمدار است، اما به اندازه اسنپدراگون 8 نسل 1 قدرتمند نیست. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه رسمی، اطلاعات بیشتری درباره این گوشی خواهید داشت.

این اولین باری نیست که وان پلاس از تراشه مدیاتک در گوشی های خود استفاده می کند، این شرکت از آن در سری Nord استفاده کرده بود. علاوه بر وان پلاس، بسیاری دیگر از سازندگان گوشی نیز از آن در گوشی های پرچمدار سطح پایه خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، گزارش شده است که OPPO از تراشه Dimensity 9000 در گوشی هوشمند Find X5 خود استفاده خواهد کرد.

منبع : mspoweruser

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه