فروش گوشی‌ های هوشمند 5G از مدل‌ های 4G پیشی گرفت

فروش گوشی‌ های هوشمند 5G از مدل‌ های 4G پیشی گرفت

فروش گوشی‌ های هوشمند 5G از مدل‌ های 4G پیشی گرفت

بر اساس گزارش شرکت تحقیقات بازار Counterpoint Research، فروش جهانی گوشی های هوشمند 5G برای اولین بار در ژانویه از فروش گوشی های 4G پیشی گرفت.

 

چین با 84 درصد نفوذ 5G در این کشور سهم بزرگی در رشد این کشور داشته است، در حالی که آمریکای شمالی و اروپای غربی نیز به ترتیب با ضریب نفوذ 73 و 76 درصدی گوشی های هوشمند 5G به عنوان محرک های اصلی این رشد ظاهر شده اند. این گزارش خاطرنشان می کند که پشتیبانی از فناوری 5G توسط اپراتورهای مخابراتی چینی، همراه با عرضه گوشی های هوشمند 5G با قیمت رقابتی توسط سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) باعث رشد در چین شده است. اپل که 5G خود را با سری آیفون 12 آغاز کرد، سهم فروش قابل توجهی را در آمریکای شمالی و اروپای غربی در این دوره به دست آورد.

 

همچنین تصور می‌شود که سری آیفون 13 که در سال 2021 رونمایی شد، عامل افزایش طبیعی پذیرش 5G در این مناطق باشد. به گفته کانترپوینت، این مناطق همچنان نقش مهمی در رشد فروش گوشی های هوشمند 5G در سطح جهان خواهند داشت.

 

انتظار می‌رود این فروش توسط کاربران iOS انجام شود که به دنبال به‌روزرسانی مدل‌های قدیمی آیفون خود در یک چرخه متوسط حدود چهار ساله هستند.

 

گزارش Counterpoint افزایش فروش گوشی های هوشمند 5G را به چیپست های مقرون به صرفه ارائه شده توسط شرکت هایی مانند کوالکام و مدیاتک نسبت می دهد. کاهش قیمت گوشی‌های اندروید 5G یک پنجم فروش در ماه ژانویه را به خود اختصاص داده است. گوشی‌های اندروید 5G که در بازه قیمتی 250 تا 400 دلار عرضه می‌شوند، اکنون در بخش قیمتی 150 تا 250 دلار در دسترس هستند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه