سامسونگ نقض داده ها توسط هکرها را تأیید کرد 

سامسونگ نقض داده ها توسط هکرها را تأیید کرد

این شرکت روز دوشنبه فاش کرد که سامسونگ دچار نقض امنیت سایبری شده است. غول فناوری کره جنوبی توضیح داد که این نقض منجر به افشای اطلاعات داخلی شرکت شده است.

این شرکت روز دوشنبه فاش کرد که سامسونگ دچار نقض امنیت سایبری شده است. غول فناوری کره جنوبی توضیح داد که این نقض منجر به افشای اطلاعات داخلی شرکت شده است.

 

برخی از اطلاعاتی که در معرض این گروه هک قرار گرفت شامل کد منبع گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی بود، اما اطلاعات شخصی مشتریان یا کارمندان آن تحت تأثیر قرار نگرفت. گروه هک Lapsus$ قبلا مسئولیت این رخنه را بر عهده گرفته بود. این شرکت گفت که اقداماتی را برای جلوگیری از نقض در آینده انجام داده است.

 

روز دوشنبه، سامسونگ در بیانیه‌ای به بلومبرگ نیوز تأیید کرد که از یک نقض امنیت سایبری در ارتباط با برخی «داده‌های داخلی شرکت» متحمل شده است. این شرکت در بیانیه گروهی که در پشت این هک بوده است را شناسایی نکرده است. «طبق تجزیه و تحلیل اولیه ما، این نقض شامل برخی از کدهای منبع مربوط به عملکرد دستگاه های گلکسی است، اما شامل اطلاعات شخصی مصرف کنندگان یا کارمندان ما نمی شود. در حال حاضر، ما هیچ تاثیری بر تجارت یا مشتریان خود پیش بینی نمی کنیم.» سامسونگ در بیانیه توضیح داد.

 

هفته گذشته، گروه هکر Lapsus$ مسئولیت حمله به سامسونگ را بر عهده گرفت، سپس یک عکس فوری از نرم افزار این شرکت که از این حمله به دست آمده بود را به صورت آنلاین آپلود کرد. طبق گزارش BleepingComputer، داده‌های افشا شده در این رخنه شامل حداکثر 190 گیگابایت داده – از جمله الگوریتم‌های کد منبع بوت لودر و احراز هویت بیومتریک تلفن همراه – است که به صورت تورنت آپلود شده است. Lapsus$ قبلاً مسئولیت حمله سایبری به انویدیا را بر عهده گرفت و یک آرشیو 20 گیگابایتی از 1 ترابایت داده سرقت شده از سازنده GPU را منتشر کرد.

 

پیش از این، گروه هکر Lapsus$ بنا بر گزارش‌ها تلاش کرده بود تا از انویدیا اخاذی کند و تهدید کرده بود که داده‌های شرکت را فاش می‌کند، مگر اینکه درایورهای گرافیک خود را منبع باز کند و محدودیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را در برخی GPU‌ها غیرفعال کند. سامسونگ قبل از انتشار اطلاعات آنلاین، فاش نکرده است که آیا این گروه هکر درخواستی داشته است یا خیر. با این حال، این شرکت اعلام کرد که داده های به خطر افتاده شامل اطلاعات شخصی مصرف کنندگان کارمندان نمی شود.

این شرکت در بیانیه خود به بلومبرگ گفت: “ما اقداماتی را برای جلوگیری از چنین حوادث بعدی انجام داده ایم و به خدمات رسانی به مشتریان خود بدون اختلال ادامه خواهیم داد.”

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه