گوشی تاشو جدید سامسونگ با ظاهری عجیب به زودی تولید خواهد شد

گوشی تاشو جدید سامسونگ با ظاهری عجیب به زودی تولید خواهد شد

گوشی تاشو جدید سامسونگ با ظاهری عجیب به زودی تولید خواهد شد

پس از موفقیت خط تولید تاشوهای گلکسی Z، که شامل گلکسی فولد و گلکسی فلیپ می‌شود، شاهد این بودیم که سامسونگ دیگر فاکتورهای شکل تاشو از جمله گوشی غلتشی را به نمایش گذاشته است.

آخرین فرم فاکتور جدید احتمالی که توسط سامسونگ فاش شده است توسط LetsGoDigital در یک درخواست ثبت اختراع مشاهده شد که غول تولیدی کره جنوبی در WIPO (سازمان جهانی مالکیت معنوی) به نام “دستگاه الکترونیکی شامل نمایشگر انعطاف پذیر” ثبت کرد.

LetsGoDigital از طراح گرافیک Jermaine Smit از Concept Creator خواست تا مجموعه ای از رندرها را بر اساس تصاویر موجود در برنامه ثبت اختراع سامسونگ تولید کند. برای امکان‌پذیر ساختن این طراحی، از یک لولای منحصربه‌فرد استفاده شده است که به سختی شکسته می‌شود، حتی اگر کاربر صفحه را خیلی به عقب خم کند. لولا زیر صفحه نمایش تاشو قرار می گیرد.

گوشی تاشو جدید سامسونگ با ظاهری عجیب به زودی تولید خواهد شد

درخواست ثبت اختراع به طور خاص به استفاده از UTG (شیشه بسیار نازک) اشاره می کند که توسط سامسونگ در Galaxy Z Fold و Galaxy Z Flip نیز استفاده شده است. از سه آهنربا برای جلوگیری از جدا شدن تصادفی صفحه نمایش انعطاف پذیر در حالی که گوشی در یکی از جیب های کاربر قرار دارد استفاده می شود. حسگرهای داخل دستگاه قادر خواهند بود پیکربندی فعلی تلفن را شناسایی کنند و به دستگاه اجازه دهند رابط کاربری را مطابق با آن تنظیم کند.

 

به عنوان مثال، هنگامی که به طور کامل باز شود، دریچه اضافی صفحه نمایش برای نمایش تصویر در تصویر استفاده می شود. کاربر می‌تواند یک ویدیوی پخش جریانی را روی فلپ اضافی صفحه نمایش ببیند، حتی زمانی که برنامه‌ای ظاهر می‌شود که نمایشگر معمولی گوشی را اشغال می‌کند. یک دوربین جلوی سوراخ دار برای سلفی و چت ویدیویی استفاده می شود.

مانند هر درخواست ثبت اختراع، ارائه مدارک نشان نمی دهد که سامسونگ قصد دارد قطعاً این گوشی را تولید کند.

منبع : phonearena

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه