کاربران Skype در ایالات متحده می توانند با 911 تماس بگیرند

کاربران Skype در ایالات متحده می توانند با 911 تماس بگیرند

کاربران Skype در ایالات متحده می توانند با 911 تماس بگیرند

اسکایپ این هفته اعلام کرد که کاربران آمریکایی می توانند از آن برای شماره گیری 911 از رایانه خانگی خود استفاده کنند و نرم افزار آن می تواند در صورت نیاز موقعیت مکانی خود را با خدمات اضطراری به اشتراک بگذارد.

ایالات متحده آخرین مورد اضافه شده به لیست مناطقی است که با خدمات اضطراری Skype تماس می گیرند. تاکنون فقط در استرالیا، دانمارک، فنلاند و بریتانیا در دسترس بود.

اقدام اسکایپ برای فعال کردن تماس‌های 911 با محدودیت‌هایی همراه است، اما می‌تواند برای کاربرانی که در مواقع اضطراری دسترسی به تلفن همراه یا تلفن ثابت را از دست می‌دهند، هنوز اتصال اینترنتی کافی دارند، بسیار مهم باشد.

 

در حالت «اعلامیه و افشا» که قبل از شرکت در اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی ظاهر می‌شود، اسکایپ هشدار می‌دهد که این سرویس مانند تماس‌های تلفنی سنتی عمل نمی‌کند. به کاربران توصیه می شود زمانی که خارج از منطقه خود هستند از طریق اسکایپ تماس اضطراری برقرار نکنند زیرا ممکن است تماس به جای دیگری تغییر مسیر دهد. همچنین مشخص می‌کند که قطع شدن اسکایپ، مشکلات اینترنت یا قطع برق در منطقه می‌تواند تماس‌ها را در شرایطی که یک تلفن سنتی همچنان کار می‌کند، قطع کند.

 

علاوه بر برقراری تماس با 911 با اسکایپ 8.80، کاربران اکنون می توانند به جای محدود کردن دو دقیقه، یک پیام صوتی 5 دقیقه ای ارسال کنند. کاربران همچنین هنگام مکالمه متوجه انتخاب حالت روشن یا تاریک خواهند شد، می‌توانند واکنش‌های سفارشی ارسال کنند و زمانی که صفحه نمایش خود را به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه