جریمه 2 میلیون دلاری برای متا در پرونده Giphy

جریمه 2 میلیون دلاری برای متا در پرونده Giphy

جریمه 2 میلیون دلاری برای متا در پرونده Giphy

رگولاتور رقابت بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که متا، مالک فیس بوک را 1.5 میلیون پوند به دلیل مسائل جدید در مورد خرید Giphy جریمه کرده است.
سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) در سال‌های اخیر با بررسی تسلط آنها بر بازارهایی مانند تبلیغات دیجیتال و به‌دنبال مسدود کردن قرارداد فیس‌بوک-گیفی، موضع سخت‌گیری با گروه‌های فناوری بزرگ اتخاذ کرده است.
CMA به متا دستور داد تا پلتفرم تصاویر متحرک Giphy را که در ماه می 2020 به قیمت 400 میلیون دلار خریداری کرده بود، بفروشد، پس از اینکه تصمیم گرفت راه‌حل‌های ارائه شده توسط این شرکت آمریکایی به نگرانی‌هایش در مورد تأثیر تبلیغات دیجیتال پاسخ نداده باشد.
این شرکت روز جمعه اعلام کرد که متا از برخی جنبه‌های الزامات خود در رابطه با مدیریت Giphy پیروی نکرده است، زیرا شرکت آمریکایی به رگولاتور بریتانیا اطلاع نداده است که کارکنان کلیدی متا را ترک کرده‌اند.
اعلامیه روز جمعه نشانه وخامت جدیدی در روابط بین غول فناوری ایالات متحده و تنظیم کننده بریتانیا است.
CMA فیس‌بوک را به دلیل نقض‌های دیگر در اکتبر سال گذشته 50.5 میلیون پوند جریمه کرد و به متا دستور داد تا Giphy را بفروشد. متا از حکم برای فروش استیناف می کند و روز جمعه گفت که با آخرین جریمه CMA موافق نیست اما آن را پرداخت خواهد کرد.

منبع : gadgets

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه