اسنپ چت «هیت مپ» عمومی اوکراین را خاموش می کند

اسنپ چت «هیت مپ» عمومی اوکراین را خاموش می کند

اسنپ چت «هیت مپ» عمومی اوکراین را خاموش می کند

اسنپ چت اعلام کرده است که به طور موقت ویژگی «هیت مپ» اسنپ چت را برای اوکراین غیرفعال می کند، بنابراین این برنامه دیگر نشان نمی دهد که چه تعداد عکس در مکان های خاص گرفته می شود. این شرکت می‌گوید که این اقدام “یک اقدام احتیاطی” است و همچنان یک فید عمومی از عکس‌های ارسال شده توسط اوکراینی‌ها وجود خواهد داشت.

 

به طور معمول، Snap Map یک کد رنگی را نمایش می دهد تا نشان دهد چند نفر در حال ارسال تصاویر عمومی در یک منطقه هستند. در عمل، این بدان معناست که شما می توانید ایده خوبی از محل تمرکز کاربران اسنپ چت داشته باشید.

در حالی که این داده‌های در دسترس عموم معمولاً معنی‌دار نیستند، در سناریوی زمان جنگ روسیه ممکن است بخواهد تخلیه‌ها یا جابجایی شهروندان را ردیابی کند، پس بهتراست که این ویژگی خاموش شود.

 

سایر شرکت‌ها اقدامات مشابهی را انجام داده‌اند تا ردیابی حرکات اوکراینی‌ها را سخت‌تر کنند – گوگل مانند اپل اطلاعات ترافیکی زنده در اوکراین را خاموش کرد. اسنپ همچنین چند اقدام اضافی را در پی حمله روسیه به اوکراین انجام داده است. طبق یک پست خبری از این شرکت، نمایش تبلیغات در روسیه، بلاروس و اوکراین متوقف شده است و نقاط تبلیغاتی را به نهادهای روسی نمی‌فروشد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه