SoundCloud با راه اندازی هوش مصنوعی آهنگ های موفق را پیش بینی می کند

SoundCloud با راه اندازی هوش مصنوعی آهنگ های موفق را پیش بینی می کند

SoundCloud با راه اندازی هوش مصنوعی آهنگ های موفق را پیش بینی می کند

SoundCloud شرکت هوش مصنوعی صوتی Musiio را خریداری کرده است که فناوری تولید می کند که می تواند موسیقی جدید را “گوش دهد” و ظاهراً آهنگ های محبوب را شناسایی کند.

 

این خرید که روز سه‌شنبه اعلام شد، به منظور کمک به SoundCloud برای مرتب‌سازی کتابخانه عظیم موسیقی آماتور خود است و این شرکت در بیانیه‌ای گفت:

«به هسته اصلی تجربه کشف SoundCloud تبدیل خواهد شد.

 

همانطور که پلتفرم‌های توزیع موسیقی DIY مانند SoundCloud مانع ورود هنرمندان آماتور را کاهش می‌دهند و پلتفرم‌ها را با موسیقی جدید هجوم می‌آورند، شناسایی و تبلیغ چیزهای خوب حتی چالش‌برانگیزتر شده است. SoundCloud ادعا می‌کند که ابزارهای Musiio می‌توانند به سرعت ساعت‌های بی‌شماری موسیقی (عمدتاً بد) را بررسی کنند و آهنگ‌هایی را انتخاب کنند که دارای الگوها و ویژگی‌هایی هستند که با رتبه‌های برتر نمودار مرتبط هستند.

 

Eliah Seton، رئیس SoundCloud در بیانیه ای گفت:

«خرید Musiio استراتژی ما را برای درک بهتر نحوه حرکت آن موسیقی به روش اختصاصی تسریع می بخشد، که برای موفقیت ما بسیار مهم است.

اگرچه هوش مصنوعی با باشگاه‌های دودی و افسانه‌های A&R قدیم فاصله دارد، اما به طور فزاینده‌ای به بخش مهمی برای یافتن هنرمندان جدید تبدیل می‌شود. پلتفرم توزیع موسیقی Tunecore در ماه فوریه اعلام کرد که با استارتاپ موسیقی مستقر در لس آنجلس Fwaygo که از هوش مصنوعی برای تطبیق شنوندگان با سازندگان استفاده می‌کند، همکاری می‌کند.

 

در همین حال، توزیع‌کننده موسیقی DIY رقیب DistroKid یک ربات هوش مصنوعی به نام Dave دارد که آهنگ‌ها را بررسی می‌کند و کیفیت‌هایی مانند «رقص‌پذیری» و «سخنرانی» را رتبه‌بندی می‌کند.

 

کالن هینی، سخنگوی SoundCloud از افشای مبلغی که شرکت برای Musiio پرداخت کرده است خودداری کرد، اما طبق گزارش ها، ارزش این استارت آپ مستقر در سنگاپور در سال گذشته 10 میلیون دلار بود. مدیرعامل Musiio، Hazel Savage و CTO Aron Petterson باقی خواهند ماند و به ترتیب معاونت هوش موسیقی و هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی SoundCloud خواهند شد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه