برنامه IGTV از اینستاگرام حذف خواهد شد

برنامه IGTV از اینستاگرام حذف خواهد شد

برنامه IGTV از اینستاگرام حذف خواهد شد

این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد اینستاگرام برنامه اختصاصی IGTV خود را تعطیل خواهد کرد.

 

به گفته این شرکت، از آنجایی که این شرکت پشتیبانی از پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیوی اختصاصی خود را متوقف می‌کند، ویدیوهای IGTV و سایر محتوای مبتنی بر ویدیو همچنان در برنامه اصلی اینستاگرام در دسترس خواهند بود. در همین حال، اینستاگرام در حال کار بر روی یک “تجربه تبلیغاتی” جدید است که به سازندگان این سرویس اجازه می دهد تا درآمد تبلیغاتی را از Reels کسب کنند. این اقدام دو ماه پس از آن صورت گرفت که اینستاگرام فاش کرد که این سرویس در سال 2022 محتوای ویدیویی را “دوبرابر” خواهد کرد.

 

اینستاگرام در یک پست وبلاگی که این تصمیم را اعلام کرد، توضیح داد که برنامه IGTV را خاموش می‌کند تا محتوای ویدیویی را تا حد امکان برای کشف و ایجاد ساده‌تر کند. اینستاگرام در سال 2018 یک برنامه جداگانه برای IGTV معرفی کرده بود که هدف آن میزبانی ویدیوهای با فرمت عمودی طولانی تر است. اینستاگرام سال گذشته Feed Video و IGTV خود را در Instagram Video ادغام کرد و این شرکت می گوید که به سرمایه گذاری در Reels ادامه خواهد داد.

 

اینستاگرام همچنین اعلام کرد که تبلیغات ویدیویی درون جریانی (که قبلاً به عنوان تبلیغات IGTV شناخته می‌شد) نیز به عنوان بخشی از تمرکز شرکت روی Reels متوقف شده است. این شرکت می‌گوید تولیدکنندگان محتوا که به طور فعال با کمک تبلیغات ویدیویی درون جریان درآمدزایی می‌کردند، بر اساس درآمد قبلی‌شان، یک پرداخت ماهانه موقت دریافت می‌کنند. اینستاگرام همچنین فاش کرد که در حال کار بر روی یک تجربه تبلیغاتی جدید در اینستاگرام برای کسب درآمد از محتوای Reels است که اواخر امسال وارد آزمایش می شود.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه