انتظار می رود آیفون 15 پرو با Face ID زیر دوربین نمایشگر قرار گیرد

انتظار می رود آیفون 15 پرو با Face ID زیر دوربین نمایشگر قرار گیرد

انتظار می رود آیفون 15 پرو با Face ID زیر دوربین نمایشگر قرار گیرد

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، آیفون 15 پرو (نام آزمایشی) می تواند از فناوری دوربین پنل (UPC) استفاده کند.

 

گفته می‌شود که اپل در حال حاضر در حال کار برای معرفی طرح‌بندی حفره‌ای دوگانه برای آیفون ۱۴ پرو شایعه‌شده است که انتظار می‌رود اواخر امسال عرضه شود. این یک حرکت دور از طراحی ناچ فعلی است که شرکت کوپرتینویی در سری آیفون 13 از سیستم دوربین TrueDepth برای Face ID و سلفی ها یا تماس های ویدیویی استفاده می کند.

 

گزارش جدیدی از The Elec اشاره می کند که Samsung Display در حال همکاری با OTI Lumionics برای توسعه فناوری جدید UPC است. سامسونگ می‌تواند آن را برای اولین بار در Galaxy Z Fold 5 معرفی کند، قبل از اینکه این فناوری در اواخر سال 2023 به Apple iPhone 15 Pro راه پیدا کند. Samsung Galaxy Z Fold 4 که قرار است اواخر امسال عرضه شود، می‌تواند دارای فناوری فعلی UPC باشد. استفاده شده توسط Galaxy Z Fold 3. فناوری UPC موجود از روش حفاری لیزری استفاده می کند که طبق گزارش ها توسط اپل رد شده است.

 

گزارش شده است که OTI Lumionics یک ماده جدید الگوبرداری کاتد آلی (CPM) ایجاد کرده است که به “پنجره های شفاف میکروسکوپی در لایه های کاتد و پیکسل OLED باز می شود”. اعتقاد بر این است که این صفحه نمایش را کاملاً شفاف می کند و به اپل اجازه می دهد تا سنسورهای FaceID خود را در زیر صفحه نمایش قرار دهد. استفاده از این فناوری جدید UPC می تواند صفحه نمایش آیفون 15 پرو را کاملاً بدون بریدگی و بریدگی کند.

 

اخیراً ظاهراً اندازه صفحه نمایش آیفون 14 فاش شده است. آیفون 14 دارای صفحه نمایش OLED منعطف 6.06 اینچی است، در حالی که آیفون 14 پرو می تواند دارای صفحه نمایش OLED LTPO انعطاف پذیر 6.06 اینچی باشد. گفته می شود که آیفون 14 مکس دارای صفحه نمایش 6.68 اینچی OLED انعطاف پذیر است و آیفون 14 پرو مکس ممکن است دارای صفحه نمایش 6.68 اینچی OLED LTPO باشد. علاوه بر این، شایعه شده است که آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس می توانند به جای بریدگی نمایشگر از یک سوراخ سوراخ دار جدید به شکل قرص استفاده کنند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه