بروزرسانی جدید اندروید امکان آرشیو کردن برنامه ها را فراهم می کند

بروزرسانی جدید اندروید امکان آرشیو کردن برنامه ها را فراهم می کند

بروزرسانی جدید اندروید امکان آرشیو کردن برنامه ها را فراهم می کند

Google در حال کار بر روی ابزاری است که به شما امکان می دهد برنامه های خاصی را بایگانی کنید تا به آزاد کردن فضای دستگاه شما کمک کند.

 

در یک پست وبلاگ، گوگل توضیح می‌دهد که هر برنامه‌ای که دارای این ویژگی باشد به شما امکان می‌دهد تا حدی آن را حذف کنید و بدون حذف کامل، برنامه را تا حدود ۶۰ درصد کاهش دهید.

این کار را با ایجاد نوع جدیدی از APK (بسته اندروید) انجام می‌دهد – که در غیر این صورت به عنوان ابزاری که یک برنامه را در دستگاه شما کاربردی می‌کند شناخته می‌شود – که APK بایگانی شده نامیده می‌شود. همانطور که گوگل اشاره می‌کند، فایل‌های APK بایگانی‌شده بسیار کوچک‌تر هستند و تمام داده‌های شما را تا زمانی که آن‌ها را بازیابی نکنید، ذخیره می‌کنند و آن را به اندازه اصلی خود بازمی‌گردانند.

 

این ویژگی با انتشار Bundletool 1.10 در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت، اما تا زمانی که گوگل این ویژگی را در«آخر سال» برای عموم مردم عرضه نکند، کاربردی نخواهد بود. توسعه دهندگان همچنین می توانند از APK های بایگانی شده انصراف دهند، که Google نیز در پست وبلاگ به آن اشاره می کند.

 

هنوز هیچ جزئیاتی در مورد نحوه نمایش این ویژگی در اندروید وجود ندارد – شاید زمانی که نماد یک برنامه را به مدت طولانی فشار می دهید، در کنار گزینه حذف ظاهر شود. در هر صورت، به نظر می‌رسد APK‌ های بایگانی‌شده برای هر کسی (مخصوصاً من) که گورستانی از برنامه‌های به ندرت استفاده می‌شود و هنوز کاملاً متعهد به رها کردن آن‌ها نیست (اما نمی‌خواهد آن‌ها را نیز بپذیرند) عالی هستند.

بایگانی و سپس بازیابی آنها باید بسیار سریعتر از نصب مجدد یک برنامه باشد و احتمالاً زمانی که از Wi-Fi استفاده نمی کنید، داده تلفن همراه بسیار کمتری مصرف می کند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه