دولت آمریکا برای ارسال پایانه های Starlink به اوکراین پول پرداخت کرده است

()

دولت آمریکا برای ارسال پایانه های Starlink به اوکراین پول پرداخت کرده است

دولت آمریکا برای ارسال پایانه های Starlink به اوکراین پول پرداخت کرده است

علیرغم اینکه اسپیس ایکس به طور ضمنی اشاره کرد که ایالات متحده پولی برای ارسال پایانه های Starlink به اوکراین در ماه مارس نداده است، گزارش واشنگتن پست نشان می دهد که دولت در واقع میلیون ها دلار برای تجهیزات و حمل و نقل پرداخت کرده است.

 

این گزارش نشان می‌دهد که آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده یا USAID برای ۱۳۳۳ پایانه هر کدام ۱۵۰۰ دلار پرداخت کرده است که مجموعاً به حدود ۲ میلیون دلار می‌رسد. USAID تعداد پایانه هایی را که از این شرکت خریداری کرده بود در اوایل آوریل در یک بیانیه مطبوعاتی فاش کرد که از آن زمان برای حذف اشاره به خرید تغییر یافته است.

 

به گفته خبرنگار فضایی جوی رولت، اسپیس ایکس ۳۶۶۷ پایانه یا به ارزش حدود ۱۰ میلیون دلار را پس از محاسبه سه ماه داده های ارائه شده به پایانه ها به اوکراین اهدا کرد. با این حال، این امکان وجود دارد که این کمک مالی با خرید ۱۵۰۰ دلاری USAID در هر واحد یارانه پرداخت شده باشد. واشنگتن پست می‌گوید مشخص نیست که اوکراین پایانه‌های استانداردی را دریافت کرده است، که اسپیس‌ایکس در حال حاضر ۶۰۰ دلار برای آن‌ها دریافت می‌کند یا پایانه‌های پیشرفته‌ای که در فوریه اعلام شد و ۲۵۰۰ دلار قیمت دارند.

 

اگر USAID ترمینال‌های معمولی را خریداری می‌کرد، ۹۰۰ دلار بیش از هزینه خرده‌فروشی به ازای هر واحد پرداخت می‌کرد (که بالغ بر ۱.۲ میلیون دلار می‌شود) – به ویژه، گزارش اخیر نشان می‌دهد که ساخت این پایانه‌ها حدود ۱۰۰۰ دلار هزینه داشته است. این امکان وجود دارد که USAID برای خدمات اینترنتی نیز پرداخت می‌کرد، که ۱۱۰ دلار در ماه برای طرح استاندارد Starlink و ۵۰۰ دلار در ماه برای طرح ممتاز آن که با پایانه‌های گران‌تر در دسترس است، هزینه دارد.

 

واشنگتن پست همچنین گزارش می دهد که USAID با پرداخت بیش از ۸۰۰,۰۰۰ دلار برای حمل و نقل ۵,۰۰۰ پایانه ای که از طریق آنچه آژانس اکنون “مشارکت خصوصی-عمومی” به اوکراین فرستاده شده بود، موافقت کرد.

منبع : theverge

این مطالب چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیازات / ۵. تعداد رای ها

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *