توییتر و گوگل با تبلیغات نژادپرستانه مقابله می کنند

توییتر و گوگل با تبلیغات نژادپرستانه مقابله می کنند

توییتر و گوگل با تبلیغات نژادپرستانه مقابله می کنند

مجله پزشکی Health Affairs سال ها صرف برنامه ریزی شماره ویژه خود در مورد سلامت و نژادپرستی شد که در ابتدای فوریه منتشر شد. مجله می خواست با تبلیغ این موضوع از طریق تبلیغات هدفمند در توییتر و یوتیوب به خوانندگان جدیدی دست یابد.

 

پتی سوئیت (Patti Sweet)، مدیر استراتژی دیجیتال در امور بهداشت می گوید زمانی که توییتر و گوگل تبلیغات آن را قبل از اینکه بالا بروند مسدود کردند، بسیار ناامید کننده بود. حساب تبلیغاتی گوگل این مجله نیز به حالت تعلیق درآمد. سویت هفته گذشته در یک پست وبلاگی این ناامیدی را بیان کرد و گفت که فکر می کند استفاده از کلمه “نژادپرستی” محرک رد این افراد است.

 

اما توییتر و گوگل می‌گویند که رد آگهی‌ها ارتباطی با نژادپرستی نداشتند – بلکه به ترتیب به دلیل سیاست‌های حمایتی و COVID-19 مسدود شدند. این سردرگمی نشان می‌دهد که چگونه تحقیقات بهداشتی گاهی اوقات به‌طور منظم در دسته‌هایی که شرکت‌های فناوری برای پرچم‌گذاری محتوای بالقوه مشکل‌ساز استفاده می‌کنند، قرار نمی‌گیرد، و وقتی کلمات کلیدی خاصی ظاهر می‌شوند، بیرون آوردن اطلاعات معتبر را برای آنها چالش برانگیز می‌کند.

 

Health Affairs یک مجله معتبر معتبر است که توسط افرادی که در حوزه بهداشت عمومی و سیاست عمومی کار می کنند خوانده می شود. شماره بهداشت و نژادپرستی این مجله که هفته گذشته منتشر شد، شامل مقالاتی در مورد سلامت جنسی و باروری زنان سیاه پوست در جنوب، تعصب نژادی در پرونده الکترونیک سلامت، برخوردهای بهداشتی و پلیس و نابرابری در استفاده از آژانس های بهداشت خانگی است. سوییت می‌گوید که امیدوار بود از تبلیغات برای جذب مخاطبان جدید به این شماره ویژه استفاده کند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه