از ماه نورد مدولار برای حمل انسان و محموله در ماه رونمایی شد

از ماه نورد مدولار برای حمل انسان و محموله در ماه رونمایی شد

از ماه نورد مدولار برای حمل انسان و محموله در ماه رونمایی شد

امروز، استارت‌آپ هوافضا Venturi Astrolab مریخ نورد بین سیاره‌ای جدید خود را معرفی کرد که برای انتقال محموله و انسان در سطح ماه و در نهایت مریخ طراحی شده است.

 

این شرکت می گوید قصد دارد ناوگانی از این مریخ نوردها را در دهه آینده بسازد تا به ناسا و شرکت های تجاری کمک کند تا حضوری طولانی مدت در ماه داشته باشند.

این مریخ‌نورد که FLEX نام دارد، برای لجستیک و اکتشاف انعطاف‌پذیر، می‌تواند خم شده و محموله‌های محموله را از سطح ماه بلند کند و آن‌ها را قبل از قرار دادن در محل مورد نظر خود، زیر شکم خود حمل کند. با “مفهوم محموله مدولار” خود، می تواند انواع مختلفی از اشیاء را حمل کند، به شرطی که مطابق با استانداردهای توافق شده اندازه و شکل ساخته شوند. مطابق با نام خود FLEX، مریخ نورد می تواند به صورت نیمه مستقل مانور دهد، از راه دور کنترل شود – یا حتی می توان آن را طوری تغییر داد که رابط خدمه را شامل شود، و به فضانوردان اجازه می دهد تا روی مریخ نورد سوار شوند در حالی که آن را از طریق زمین های ماه هدایت می کنند.

 

به گفته جارت متیوز، مدیر عامل Astrolab، هدف FLEX و در نهایت Astrolab این است که از فشارهای جدید جهان برای بازگرداندن مردم به ماه سرمایه گذاری کند.

 در حال حاضر، ناسا در تلاش است تا اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را از طریق برنامه آرتمیس آژانس فضایی به ماه بفرستد. و شرکت هایی مانند SpaceX و Blue Origin در حال توسعه فرودگرهای خود هستند که می توانند افراد را به سطح ماه ببرند. در این میان، شرکت‌های تجاری مختلف، مانند Astrobotic و Intuitive Machines، در حال ساخت فرودگرهای رباتیک ماه هستند که محموله‌ای را به ماه حمل می‌کنند. متیوز می‌گوید امیدوار است که مریخ نوردهای FLEX تا زمانی که این تلاش‌ها واقعاً افزایش یابد، در آنجا حضور داشته باشند.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه