به گفته ایلان ماسک تسلا بر روی ساخت تاکسی های رباتیک سرمایه گذاری می کند

به گفته ایلان ماسک تسلا بر روی ساخت تاکسی های رباتیک سرمایه گذاری می کند

به گفته ایلان ماسک تسلا بر روی ساخت تاکسی های رباتیک سرمایه گذاری می کند

ایلان ماسک در مراسم افتتاحیه کارخانه جدید تسلا در آستین تگزاس گفت که این شرکت به دنبال توسعه رباتاکسی با ظاهر آینده نگر است.

 

مدیر عامل تسلا گفت که این شرکت تاکسی ها را در مقیاس وسیع خواهد ساخت و اطمینان حاصل می کند که آنها کاملاً خودران هستند. اگر چنین وسایل نقلیه ای ساخته شود، تسلا می تواند آنها را به شرکت هایی مانند اوبر بفروشد یا حتی می تواند تجارت سواری خود را برای رقابت با اوبر و لیفت راه اندازی کند.

 

به گزارش رویترز، ایلان ماسک قبلاً اعلام کرده بود که تسلا می‌خواهد در سال 2019 ربات‌اکسی‌های کاملاً مستقل بسازد و در سال 2020 در بازار ایالات متحده عرضه کند. مشخص نیست چرا این طرح به حالت تعلیق درآمده است، اما احتمال زیادی وجود دارد که ارتباطی با کووید داشته باشد. بیماری همه گیر که کار را برای شرکت ها با ظرفیت کامل با تعداد زیادی کارمند در خانه سخت کرده است. با بازگشت اوضاع به حالت عادی، تسلا می تواند جاه طلبی های روباتاکسی خود را از سر بگیرد.

 

ایلان ماسک علاوه بر بحث در مورد رباتاکسی، در مورد تولید خودروهای مدل Y که قرار است در کارخانه جدید تگزاس انجام شود، صحبت کرد. این شرکت قصد دارد 500000 دستگاه از مدل Y را در یک سال در کارخانه بسازد. رویترز پیشنهاد می‌کند که این وسایل نقلیه می‌توانند قیمت پایین‌تری داشته باشند تا رقابتی‌تر شوند – به همان اندازه که تورم و افزایش قیمت انرژی و سوخت باعث کاهش درآمد قابل تصرف مردم می‌شود.

 

همچنین انتظار می‌رود که کارخانه جدید Cybertruck را تولید کند که تسلا قبلاً آن را به نمایش گذاشته است. انتظار می رود تولید این وسیله نقلیه در سال 2023 آغاز شود. در نهایت ماسک در مراسم روز پنجشنبه گفت که کارخانه یک ربات انسان نما به نام Optimus نیز تولید خواهد کرد.

منبع : neowin

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه