ویژگی کنترل والدین در اینستاگرام وارد ایالات متحده می شود

ویژگی کنترل والدین در اینستاگرام وارد ایالات متحده می شود

ویژگی کنترل والدین در اینستاگرام وارد ایالات متحده می شود

کنترل‌های والدین جدید اینستاگرام که در ماه دسامبر اعلام شد، امروز در ایالات متحده راه‌اندازی می‌شود.

 

رئیس این سرویس، آدام موسری، از آنها به عنوان “اولین مجموعه” ابزارهای نظارت والدین در شرکت یاد می کند که به والدین و سرپرستان اجازه می دهد مدت زمانی را که نوجوانانشان در اینستاگرام می گذرانند مشاهده کرده و محدودیت هایی را تعیین کنند، به روزرسانی هایی را درحساب های کاربری خود درمورد دنبال کنندگان و دنبال شوندگان، و وقتی کاربر دیگری را گزارش می‌کنند، دریافت می‌کنند.

 

این کنترل ها پس از اینکه شبکه اجتماعی متا به دلیل تأثیر آن بر کاربران جوان مورد انتقاد قرار گرفت، معرفی شدند. تحقیقات داخلی فاش شده از این شرکت حاکی از آن است که استفاده از اینستاگرام اثرات مضری بر سلامت روان کاربران جوانتر آن، به ویژه دختران نوجوان دارد.

مدت کوتاهی پس از انتشار عمومی این تحقیق، این شرکت اعلام کرد که کار بر روی نسخه ای از اینستاگرام را با هدف کودکان زیر 13 سال متوقف می کند. همچنین قابلیتی را ارائه کرد که کاربران را تشویق می کرد تا پس از مدت زمان مشخصی از برنامه فاصله بگیرند.

 

در حال حاضر، اینستاگرام می‌گوید خود نوجوانان باید ویژگی نظارت را از برنامه‌اش در دستگاه‌های تلفن همراه راه‌اندازی کنند، اما در ماه ژوئن این امکان را برای والدین و سرپرستان برای شروع این فرآیند ارائه می‌کند (اگرچه نوجوانان همچنان باید اجازه دهند). ویژگی‌های اضافی، مانند تعیین زمان‌های خاص برای استفاده نوجوانان از اینستاگرام، نیز در راه است.

منبع : THEVERGE

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه