دولت روسیه اینستاگرام را در این کشور مسدود کرد

دولت روسیه اینستاگرام را در این کشور مسدود کرد

دولت روسیه اینستاگرام را در این کشور مسدود کرد

رگولاتورهای روسیه روز جمعه اعلام کردند که دسترسی کاربران اینترنت این کشور به اینستاگرام مسدود خواهد شد و گفتند که از آن برای درخواست خشونت علیه سربازان روسی استفاده می شود.

 

در آخرین اقدام مسکو برای محدود کردن دسترسی به پلتفرم های رسانه های اجتماعی خارجی، رگولاتور ارتباطات و رسانه Roskomnadzor در بیانیه ای اعلام کرد که دسترسی ملی به اینستاگرام را محدود می کند. در این بیانیه آمده است که این پلتفرم در حال گسترش “دعاهایی برای انجام اعمال خشونت آمیز علیه شهروندان روسیه، از جمله پرسنل نظامی” است.

روز دوشنبه اینستاگرام در روسیه مسدود خواهد شد. این تصمیم باعث قطع ارتباط 80 میلیون نفری در روسیه از یکدیگر و از سایر نقاط جهان می شود زیرا 80 درصد از مردم روسیه یک حساب اینستاگرام را در خارج از کشور خود دنبال می کنند. این اشتباه است.

روسکومنادزور به توئیت روز پنجشنبه اندی استون، سخنگوی متا استناد کرد که بیانیه‌ای از شرکت را منتقل کرده بود که می‌گفت «برای اشکال بیان سیاسی که معمولاً قوانین ما در مورد سخنرانی خشونت‌آمیز، مانند «مرگ بر مهاجمان روسی» را نقض می‌کند، مجاز است.

 

بیانیه استون به دنبال گزارش رویترز مبنی بر اینکه متا در حال ایجاد تغییری موقت در سیاست سخنان نفرت پراکنی خود است، به کاربران فیس بوک و اینستاگرام در برخی کشورها اجازه می دهد تا خواستار خشونت علیه روس ها و سربازان روسی در چارچوب تهاجم به اوکراین شوند.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه