CNN Plus تعطیل شد!

CNN Plus تعطیل شد!

CNN Plus تعطیل شد!

اکنون که سی‌ان‌ان تصمیم گرفته است که پخش جدید سی‌ان‌ان پلاس را کمتر از یک ماه پس از پخش زنده‌اش تعطیل کند، ممکن است از خود بپرسید که چه مشکلی رخ داده است.

 

گزارشی از Axios دارای نموداری است که نشان می‌دهد این سرویس استریم تا رسیدن به هدف پیش‌بینی‌ شده برای تماشای پایان سال فاصله زیادی داشته است و تنها در سال ۲۰۲۲ ۴۰۰ میلیون دلار صرف تلاش برای رسیدن به آن می‌شود.

 

سی ان ان پیش بینی کرد که این سرویس تا پایان سال دو میلیون مشترک خواهد داشت، اما حدود دو هفته بعد متوجه شدند که تنها توانسته اند 150000 نفر را جذب کنند. در ابتدا، این خیلی بد به نظر نمی رسد، اما با توجه به اینکه سرویس هایی مانند دیزنی پلاس در روز اول 10 میلیون مشترک داشت – و Quibi که به طور مشابه در اوایل زندگی تعطیل شد، شاهد ثبت نام 910000 نفر در چند روز اول بود. این برای CNN زیاد نبود.

 

استریم برای همه مناسب نیست، اما CNN خودش را برای به دست آوردن پول زیادی آماده کرده بود. سی ان ان پلاس قرار بود تا سال 2030 سالانه 800 میلیون دلار سود داشته باشد، یک گاو نقدی حتی بزرگتر از شبکه کابلی آن امروز (که حدود 500 میلیون دلار سود سالانه دارد، تخمین های Axios).

CNN Plus تعطیل شد!2

تا سال 2030، سی ان ان شرط بندی کرده بود که 30 میلیون نفر یا 5.99 دلار در ماه یا 59.99 دلار در سال (یا 2.99 دلار در ماه اگر مشترک اولیه بودند) داشته باشد، امیدوار بود که افزایش مشترکین در نهایت به جای صرف هزینه به سمت درآمدزایی تغییر کند. . تا سال 2024، سی‌ان‌ان فکر می‌کرد که تنها 200 میلیون دلار از دست خواهد داد و در سال 2025 شکست خواهد خورد. از آنجا، این شرکت پیش‌بینی می‌کرد که در سال 2026، 200 میلیون دلار درآمد داشته باشد قبل از اینکه به آرامی راه خود را تا رسیدن به هدف پایان دهه 800 میلیون دلاری خود در سال 2030 طی کند.

 

ما منطق دقیقی را که باعث شد CNN قطع کند، نمی دانیم، اما با دیدن اینکه چگونه CNN Plus فقط 150000 مشترک داشت و ظاهراً باید یک میلیارد دلار برای شانس آن 800 میلیون دلار در سال بسوزاند، سخت نیست که ببینیم چه چیزی در آن وجود دارد. سهام در عوض، CNN زودتر منتشر شد.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه