ایلان ماسک در اندیشه خرید توییتر است

ایلان ماسک در اندیشه خرید توییتر است

ایلان ماسک در اندیشه خرید توییتر است

ایلان ماسک از پیشنهاد خرید توییتر به قیمت 54.20 دلار برای هر سهم خبر داد.

این یک داستان بزرگ است که بخش‌های سریع زیادی دارد. این که ایلان ماسک در اندیشه خرید توییتر است چیز جدیدی نیست همچنین داستانی است که احتمالاً در چند ماه آینده، شاید حتی بیشتر، ادامه خواهد یافت.

 

یک روز پس از اینکه ماسک پیشنهاد خود را برای خرید توییتر اعلام کرد، هیئت مدیره شرکت با یک قرص سمی پاسخ داد. این اساساً روش هیئت مدیره برای گفتن است:

“متشکرم، اما نه ممنون.”

 

به نظر می رسد که هیئت مدیره توییتر برای مبارزه آماده است.

 

این قرص سمی شامل یک “طرح حقوق سهامداران” جدید است که به سهامداران خاصی این حق را می دهد که اگر ماسک یا خریدار دیگری تلاش کند کنترل خود را به دست بگیرد، سهام بیشتری خریداری کنند. و این نشان می دهد که هیئت مدیره توییتر قصد دارد با پیشنهاد ماسک برای تصاحب مالکیت انحصاری شرکت مبارزه کند.

 

این خبر مبنی بر اینکه ثروتمندترین مرد جهان اکنون (به طور خلاصه) بزرگترین سهامدار پلتفرم رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود است، قیمت سهام را افزایش داد و بسیاری از آنها با صفحه کلید تایپ کردند.

 

ماسک بلافاصله شروع به درخواست پیشنهاداتی در مورد راه‌هایی برای بهبود توییتر با ارسال یک نظرسنجی در توییتر کرد. این شرکت با پیشنهاد یک صندلی هیئت مدیره به او پاسخ داد، اقدامی که او را به داشتن تنها 15 درصد از شرکت محدود می کرد. اولش گفت بله. بعد نظرش عوض شد و گفت نه. در همین حال، کارشناسان مقیم ما در توییتر و ماسک، به ترتیب، کیسی نیوتن و لیز لوپاتو، عمیق‌تر به این موضوع پرداختند که چرا ماسک با توییتر معاشقه می‌کند و نتایج احتمالی آن چه خواهد بود.

ایلان ماسک در اندیشه خرید توییتر است2

ماسک پس از رد کرسی در هیئت توییتر، پرونده خود را در کمیسیون بورس و گزارش بهادار به روز کرد تا نشان دهد که در امور شرکت یک بازیگر منفعل نخواهد بود. دیگر زبانی که او دارایی هایش را فقط به 14 درصد از شرکت محدود می کرد، از بین رفته بود. در نگاهی به گذشته، این اولین سرنخ بود که نشان می‌داد او ممکن است کاری را انجام دهد که از خرید سهام برای عضویت در هیئت مدیره انجام دهد.

 

کیسی نیوتن از Platformer تنها کسی نیست که باور نمی‌کرد ماسک تصرف خصمانه توییتر را آغاز کند. پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ماسک 9.1 درصد از سهام شرکت را تصاحب کرده است، بسیاری از مردم به طور خلاصه به این فکر افتادند که ماسک ممکن است تلاش کند کل شرکت را بخرد، اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که او قبلاً همه چیزهایی را که می خواست از توییتر بدست آورده است.

 

کیسی درست می‌گفت که قرص‌های سمی توییتر ممکن است برای متوقف کردن ماسک کافی نباشد. اما او همچنین تصور می‌کرد که ماسک به ترول کردن شرکت از طریق توییت‌هایش ادامه خواهد داد – که مطمئناً هنوز یک نتیجه محتمل است.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه