iOS 15.4 هفته آینده منتشر خواهد شد

iOS 15.4 هفته آینده منتشر خواهد شد

iOS 15.4 هفته آینده منتشر خواهد شد

اپل هفته آینده آپدیت مورد انتظار iOS 15.4 خود را عرضه خواهد کرد. این به‌روزرسانی که از ژانویه در نسخه بتا قرار گرفته است، با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هیجان‌انگیز همراه است که تجربه کلی کاربر را بهبود می‌بخشد.

 

اپل تاریخ دقیق انتشار را مشخص نکرده است، اما ممکن است از 18 مارس به عنوان یک به‌روزرسانی در دسترس قرار گیرد. این همان روزی است که آیفون 13 و آیفون 13 پرو جدید اپل با روکش های سبز براق در دسترس قرار می گیرند. همانطور که در بیانیه مطبوعاتی ذکر شد، هر گوشی با iOS 15.4 عرضه می شود، بنابراین منطقی است که به روز رسانی را در همان روز راه اندازی کنید.

 

iOS 15.4 یک Face ID مناسب برای ماسک ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد هنگام استفاده از ماسک، قفل گوشی خود را باز کنید، ویژگی که به طرز شگفت‌آوری خوب کار می‌کند (حداقل در نسخه بتا). اپل قبلاً سعی کرده بود با ایجاد قابلیتی که Face ID را دور می‌زند و در عوض هویت شما را با استفاده از Apple Watch تأیید می‌کند، مشکل ماسک صورت را برطرف کند.

 

به‌روزرسانی جدید باید روند باز کردن قفل گوشی را در حین استفاده از ماسک بسیار روان‌تر کند و نیازی به تایپ مکرر رمز عبور یا بستن اپل واچ به مچ دست خود نداشته باشد.

ویژگی جدید Tap to Pay اپل نیز با iOS 15.4 در دسترس است و آیفون‌های سازگار را به پایانه‌هایی برای پرداخت‌های بدون تماس تبدیل می‌کند. این بدان معناست که ممکن است بازرگانان بیشتری را ببینید که از آیفون‌های خود به‌عنوان نوعی صندوق نقدی دیجیتال استفاده می‌کنند و احتمالاً جایگزین کارت‌خوان‌های Square هستند که مستقیماً به آیفون‌ ها وصل می‌شوند.

 

این ویژگی از پرداخت با استفاده از Apple Pay، کارت های اعتباری و نقدی دارای NFC و همچنین سایر کیف پول های دیجیتال پشتیبانی می کند.

در ادامه، iOS 15.4 یک ویژگی ایمنی جدید را برای AirTags، دستگاه ردیابی اقلام اپل، معرفی می‌کند که متأسفانه برای تعقیب افراد استفاده شده است. این به‌روزرسانی شامل یک اعلان است که به کاربران هشدار می‌دهد که از AirTags برای ردیابی موقعیت مکانی افراد بدون رضایت او استفاده نکنند و بر اساس ویژگی‌های ضد تعقیب که اپل در ماه فوریه منتشر کرد، است.

iOS 15.4 با هر دستگاهی که از iOS 15 پشتیبانی می کند، از نسل اول آیفون 6 اس تا آیفون 13، سازگار خواهد بود.

منبع : theverge

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه