سرویس VPN شبکه Microsoft Edge توسط Cloudflare ارائه شد

سرویس VPN شبکه Microsoft Edge توسط Cloudflare ارائه شد

سرویس VPN شبکه Microsoft Edge توسط Cloudflare ارائه شد

به نظر می رسد مایکروسافت در حال حاضر در حال آزمایش یک لایه امنیتی اضافی برای مرورگر Edge به نام Edge Secure Network است که یک VPN داخلی با پشتیبانی از Cloudflare ارائه می دهد.

 

لایه جدید امنیت و حریم خصوصی سرویس مرورگر اخیراً در صفحه پشتیبانی وب سایت مایکروسافت مشاهده شده است. با معرفی دقیق ویژگی Microsoft Edge Secure Network، صفحه پشتیبانی همچنین راه هایی را ذکر می کند که از طریق آن امنیت بیشتری را فراهم می کند. در حال حاضر، مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی وارد بازار می شود.

 

سرویس VPN شبکه ایمن Microsoft Edge هنوز در دسترس کاربران نیست. پست پشتیبانی آن، اولین بار توسط توسعه دهندگان XDA مشاهده شد، جزئیاتی را نشان می دهد که با یک محدودیت ماهانه 1 گیگابایت داده رایگان با حساب مایکروسافت کاربر ارائه می شود. برای حفظ حساب داده‌هایی که در یک ماه استفاده شده/به جا مانده‌اند، می‌توان نماد سپر را روشن کرد. همچنین تاریخ تمدید خودکار داده ها را منعکس می کند. در حال حاضر، این شرکت هیچ جزئیاتی در مورد هزینه اشتراک برای استفاده از داده بیش از 1 گیگابایت ارائه نکرده است.

 

با این حال، به نظر می رسد که شبیه به سرویس 1.1.1.1 Cloudflare است. در پست پشتیبانی، مایکروسافت همچنین نگاهی اجمالی به نحوه عملکرد Microsoft Edge Secure Network برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی داده است. پروکسی از داده های تشخیصی و پشتیبانی محدودی استفاده می کند که هر 25 ساعت به طور خودکار حذف می شود. این امر با دور نگه داشتن جزئیات مهم از چشمان کنجکاو، حتی در شبکه های Wi-Fi عمومی، به ایمن نگه داشتن کاربر کمک می کند.

 

در حالی که ویژگی Edge Secure Network هنوز در دسترس نیست، پست نحوه استفاده از آن را توضیح می دهد. یکی باید وارد حساب مایکروسافت خود شود و سپس به تنظیمات و موارد بیشتر > روشن کردن Microsoft Edge Secure Network بروید تا این ویژگی فعال شود. برای اطمینان از اینکه تجربه مرور شما محافظت می شود، می توانید نماد سپر را در کادر مرورگر بررسی کنید. با این حال، زمانی که Microsoft Edge را ببندید، این ویژگی خاموش می شود. کاربر باید در جلسه مرور بعدی خود دوباره آن را روشن کند.

 

وقتی با استفاده از حساب مایکروسافت وارد Microsoft Edge می‌شوید، داده‌ها به‌طور خودکار همگام‌سازی می‌شوند. این شامل تاریخچه مرور، موارد دلخواه، تنظیمات، داده های ذخیره شده برای پر کردن فرم ها، گذرواژه ها و برنامه های افزودنی است. با این حال، می‌توان همگام‌سازی را به‌صورت جداگانه برای هر نوع داده روشن و خاموش کرد.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه