بیش از 10 میلیون نفر بازی ها را از طریق Xbox Cloud Game استریم کرده اند

بیش از 10 میلیون نفر بازی ها را از طریق Xbox Cloud Game استریم کرده اند

بیش از 10 میلیون نفر بازی ها را از طریق Xbox Cloud Game استریم کرده اند

مایکروسافت روز سه‌شنبه گزارش درآمد خود را برای دوره سه‌ماهه سال مالی 22 اعلام کرد و در جریان این تماس، مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا فاش کرد که بیش از 10 میلیون نفر تا به امروز بازی‌ها را با استفاده از سرویس Xbox Cloud Gaming استریم کرده‌اند.

 

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این کاربران بازی‌ها را از طریق اشتراک فعال Xbox Game Pass Ultimate به صورت آنلاین پخش کرده‌اند یا اینکه آیا بازی‌ها در طول دوره آزمایشی قبل از لغو اشتراک پخش شده‌اند.

 

نادلا در مورد کسب درآمد گفت:

” با Xbox Cloud Gaming، ما در حال تعریف مجدد نحوه توزیع، بازی و مشاهده بازی ها هستیم. تا به امروز، بیش از 10 میلیون نفر بازی ها را استریم کرده اند. بسیاری از محبوب ترین عناوین ما، از جمله Flight Simulator. اکنون برای اولین بار در تلفن‌ها، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی با مشخصات پایین قابل دسترسی هستند.”

وی افزود:

در 12 ماه گذشته میلیاردها ساعت بازی توسط مشترکین انجام شده است که 45 درصد افزایش داشته است.

این اعداد می‌توانند شامل اشتراک‌های فعال و همچنین اشتراک‌هایی باشد که Xbox Game Pass Ultimate را خریداری کرده‌اند که می‌توانند بعداً لغو شوند.

علاوه بر این، هیچ توضیحی برای حداقل زمان پخش مورد نیاز برای شمارش یک جریان وجود ندارد. با این حال، ارقام به اشتراک گذاشته شده توسط مایکروسافت، محبوبیت مشترک Xbox Cloud Gaming را ثابت می کند، زیرا افراد زیادی این سرویس را بررسی می کنند. برای کسانی که اطلاع ندارند، Xbox Cloud Gaming در حال حاضر در مرحله بتا است و بخشی از بسته Xbox Game Pass Ultimate است که با هزینه 14.99 دلار در ماه قابل اشتراک است.

 

گزارش فصلی همچنین نشان داد که بازی های ایکس باکس 4 درصد رشد در محتوا و خدمات داشته است، در حالی که درآمد سخت افزار ایکس باکس با افزایش 6 درصدی کلی درآمد بازی، 14 درصد افزایش یافته است. در بیانیه‌های آینده‌نگر خود، این شرکت اعلام کرد که «تمرکز فزاینده‌ای بر خدمات مبتنی بر ابری که اجرا و ریسک‌های رقابتی را ارائه می‌کنند»، همراه با درآمد کمتر به دلیل رقابت شدید، خواهد داشت.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه