جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن، از خرید شرکت های بیشتری در آینده خبر داد

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن، از خرید شرکت های بیشتری در آینده خبر داد

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن، از خرید شرکت های بیشتری در آینده خبر داد

انتظار می رود استودیو پلی استیشن امسال شرکت های بازی سازی بیشتری را خریداری کند. این خبر توسط جیم رایان، مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت در پادکست رسمی پلی استیشن تایید شد.

 

سونی پنج استودیوی بزرگ را در سال 2021 خریداری کرد و اخیراً اعلام کرد Bungie، سازنده سه‌گانه اصلی Halo، و استودیو Haven مستقر در مونترال را خریداری کرده است که در حال حاضر روی عنوان چند نفره AAA کار می‌کند.

سونی نمی‌خواهد پس از خرید استودیو Xbox Game که با خرید Activision Blizzard به قیمت 68.7 میلیارد دلار مشخص شد، از این ماجرا عقب بماند. این معاملات در انتظار تایید مقررات هستند.

 

در یکی از قسمت‌های اخیر پادکست پلی‌استیشن، رایان نشان داد که سونی در حال آماده‌سازی خریدهای آینده است. این شرکت در حال حاضر Bungie و استودیو Haven به سرپرستی Jade Raymond را امسال به خانواده خود اضافه کرده است. آخرین نسل پلی استیشن تحت سلطه عناوین بازی های داستان محور تک نفره مانند God of War و Marvel’s Spider-Man بود. با این حال، این دو خرید نشان دهنده تغییر در استراتژی سونی به سمت بازی های زنده است. Bungie یکی از موفق ترین فرنچایزهای بازی با سرویس زنده را در Destiny توسعه داده است.

 

به نظر می رسد پلی استیشن و ایکس باکس در حال رقابت برای تسلط بر نسل فعلی بازی های کنسولی هستند. اوایل سال جاری، ایکس‌باکس قراردادی چند میلیارد دلاری اعلام کرد که بر اساس آن تا سال 2023 اکتیویژن بلیزارد را تصاحب خواهد کرد. Activision Blizzard در حال حاضر عناوین محبوبی مانند World of Warcraft، Call of Duty و Overwatch را در اختیار دارد. Xbox قصد دارد این بازی ها را به سرویس اشتراک بازی خود، Xbox Game Pass اضافه کند. اخیراً، مایکروسافت هند با استناد به شرایط بازار محلی تعرفه های اشتراک خود را تا 28 درصد کاهش داده است.

 

در اخبار مرتبط، سونی همچنین یک مدل اصلاح شده برای سرویس اشتراک بازی خود PlayStation Plus را معرفی کرده است. این سرویس جدید قرار است در ماه ژوئن راه اندازی شود و خدمات ترکیبی اشتراک های فعلی PS Plus و PS Now را ارائه می دهد. گفته می شود که شامل بیش از 700 بازی، از جمله بازی های پلی استیشن اصلی، PS2 و PSP است.

منبع : gadgets360

محمدجواد حاجی پور
ارسال دیدگاه